Historia Polskiej Policji Państwowej w Jarocinie
Rozmiar czcionki
- Historia Polskiej Policji Państwowej w Jarocinie cz. 4 Pomimo, iż w okresie międzywojennym, na samochód pozwolić mogła sobie tylko nieliczna część społeczeństwa a policjanci w większości korzystali tylko z rowerów, już wówczas często musieli mierzyć się z piratami drogowymi. Wypadki na Szosie Poznańskiej (obecnie ul. Poznańska i Wojska Polskiego) nie były rzadkością. Jednym z narzędzi do ujawniania piractwa były stopery.
- Historia Polskiej Policji Państwowej w Jarocinie cz. 3 Lata 20-te XX wieku to rozwój Polskiej Policji Państwowej. Z jakimi trudami mierzyli się ówcześni funkcjonariusze i co należało do ich obowiązków? Podobnie jak teraz, tak i wówczas życie i służba policjantów było opisywane przez prasę. W Jarocinie była to „Gazeta Jarocińska”, która obok kroniki policyjnej, zamieszczała także wytyczne KGP i Komendy Wojewódzkiej dla stróżów prawa, takie jak te dotyczące zgody na ślub.
- Historia Polskiej Policji Państwowej w Jarocinie cz. 2 Rok 2018 jest rokiem obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Jest też początkiem obchodów 100-lecia Polskiej Policji Państwowej. Jakie były początki tej formacji w powiecie jarocińskim, co o miejscowych stróżach prawa pisała ówczesna prasa? Będzie można się tego dowiedzieć z krótkich opisów, które cyklicznie pojawiać się będą na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.
- Historia Polskiej Policji Państwowej w powiecie jarocińskim Rok 2018 jest rokiem obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Jest też początkiem obchodów 100-lecia Polskiej Policji Państwowej. Jakie były początki tej formacji w powiecie jarocińskim, co o miejscowych stróżach prawa pisała ówczesna prasa? Będzie można się tego dowiedzieć z krótkich opisów, które cyklicznie pojawiać się będą na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.