Aktualności
-
Areszt za uszkodzenie samochodów i kradzież tablic rejestracyjnych
Policjanci z Jarocina, w ciągu niespełna dwóch godzin od zgłoszenia, zatrzymali mężczyznę, który uszkodził trzy samochody na jednym z jarocińskich osiedli. Sprawca za swoje czyny usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia oraz kradzieży tablic rejestracyjnych z dwóch pojazdów. Z uwagi na podniesienie kwalifikacji do występku o charakterze chuligańskim mężczyzna może spędzić w więzieniu ponad 7 lat.
-
Bezpieczni nad wodą – wspólna akcja policji i strażaków
Na terenie łowiska wędkarskiego w Siedleminie, policjanci wraz ze strażakami zainaugurowali dzisiaj akcję "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Akcja ta ma przypominać dzieciom i młodzieży o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku nad wodą.
-
Turniej strzelecki z okazji 100. Rocznicy powołania stanowiska dzielnicowego
Na strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Jarocinie odbył się turniej strzelecki, w którym udział wzięli policjanci pełniący służbę na stanowisku dzielnicowego. Turniej został zorganizowany z okazji przypadającej w tym roku 100. Rocznicy powołania stanowiska dzielnicowego. Policjanci rywalizowali pomiędzy sobą strzelając z takiej samej broni jak ta, którą do służby brali ich poprzednicy sprzed 100 lat.
-
5 tys. mandatu i utrata prawa jazdy za przekroczenie prędkości
121 km/h w obszarze zabudowanym - z taką prędkością jechała 22-latka na obowiązującej „pięćdziesiątce”. Mandat, punkty karne i zatrzymane na 3 miesiące prawo jazdy to konsekwencje złamania przepisów przez kobietę. Ponieważ była ona już karana za takie wykroczenie, policjanci nałożyli na nią podwójną kwotę mandatu.
-
W UPALE SAMOCHÓD TO ŚMIERTELNA PUŁAPKA
Meteorolodzy zapowiadają nadejście długo wyczekiwanej słonecznej i bardzo ciepłej aury. Niestety słońce i wysoka temperatura mogą okazać się bardzo niebezpieczne, szczególnie dla dzieci czy zwierząt pozostawionych w zamkniętym samochodzie. Nawet pozostawiony w cieniu pojazd, przy temperaturze około 25 stopni szybko zamienia się w piekarnika, a przebywające w nim dzieci i czworonogi narażone są na śmiertelne niebezpieczeństwo.
-
Narodowe Biuro Śledcze Policji - nowy filar bezpieczeństwa Polski
Przed laty symbolem przestępczości zorganizowanej były gangi działające na ulicach polskich miast. Dziś ich następcy coraz częściej rekrutują członków w sieci, ukrywają majątek w kryptowalutach, wykorzystują sztuczną inteligencję, a swoje działania łączą z cyberatakami, sabotażem czy dezinformacją. Ostatnie wydarzenia związane z sytuacją za wschodnią granicą Polski pokazują, że współczesne zagrożenia nie znają granic między światem realnym i cyfrowym. Przestępczość zorganizowana ewoluuje, przybierając formę zagrożeń hybrydowych, które wymagają równie nowoczesnej odpowiedzi państwa. Utworzenie Narodowego Biura Śledczego Policji pozwoli połączyć doświadczenia śledczych, zdobyte w walce z najgroźniejszymi grupami przestępczymi ostatnich dekad z najnowocześniejszymi narzędziami analitycznymi, cybernetycznymi i operacyjnymi. Nowa, wyspecjalizowana jednostka ma zapewnić jeszcze skuteczniejsze, szybsze i bardziej skoordynowane działania Policji wobec najpoważniejszych form przestępczości.
-
KGP - Światowy Dzień Świadomości o Nadużyciach wobec Osób Starszych - szacunek, troska i bezpieczeństwo seniorów
Każdego roku 15 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości o Nadużyciach wobec Osób Starszych. To ważna okazja, aby zwrócić uwagę na problemy, z którymi mierzą się seniorzy, a także przypomnieć, że każdy człowiek, niezależnie od wieku, ma prawo do godnego, bezpiecznego i pełnego szacunku życia.
-
Pirat drogowy zatrzymany po zgłoszeniu na KMZB
124 km/h w obszarze zabudowanym - z taką prędkością jechał 23-letni mieszkaniec gminy Jarocin na jednej z ulic w centrum Jarocina. Utrata prawa jazdy na 3 miesiące, mandat i punkty karne to konsekwencje lekceważenia przepisów przez mężczyznę.
-
Policjanci z Jaraczewa odnaleźli zaginionego 86-latka
Dzięki szybkiej reakcji policjantów z Posterunku Policji w Jaraczewie i dobremu rozpoznaniu w terenie, mundurowi odnaleźli zaginionego 86-letniego mężczyznę. To nie pierwszy raz gdy policjanci udowodnili, że mieszkańcy zawsze mogą liczyć na ich pomoc.
-
Akt oskarżenia przeciwko kominiarzowi bez uprawnień
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zakończyli postępowanie przeciwko 35-letniemu kominiarzowi. Mężczyzna wykonywał usługi kominiarskie, nie mając do tego odpowiednich uprawnień. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.
-
Szybki i niebezpieczny
104 km/h w obszarze zabudowanym - z taką prędkością jechał mieszkaniec gminy Żerków na obowiązującej „pięćdziesiątce”. Utrata prawa jazdy na 3 miesiące, mandat i punkty karne to konsekwencje złamania przepisów przez mężczyznę.
-
Kolejny tryb przyspieszony dla kierowcy z zakazem
24-letni mężczyzna stanął przed sądem za kierowanie samochodem osobowym pomimo orzeczonego zakazu. W postępowaniu w trybie przyspieszonym sąd orzeł wobec niego karę bezwzględnego pozbawienia wolności.
Najczęściej czytane
-
Policjanci z Jaraczewa odnaleźli zaginionego 86-latka
Dzięki szybkiej reakcji policjantów z Posterunku Policji w Jaraczewie i dobremu rozpoznaniu w terenie, mundurowi odnaleźli zaginionego 86-letniego mężczyznę. To nie pierwszy raz gdy policjanci udowodnili, że mieszkańcy zawsze mogą liczyć na ich pomoc.
-
5 tys. mandatu i utrata prawa jazdy za przekroczenie prędkości
121 km/h w obszarze zabudowanym - z taką prędkością jechała 22-latka na obowiązującej „pięćdziesiątce”. Mandat, punkty karne i zatrzymane na 3 miesiące prawo jazdy to konsekwencje złamania przepisów przez kobietę. Ponieważ była ona już karana za takie wykroczenie, policjanci nałożyli na nią podwójną kwotę mandatu.
-
Zarzuty i areszt za posiadanie i sprzedaż narkotyków
Policjanci Wydziału Kryminalnego jarocińskiej komendy policji przedstawili zarzuty posiadania, udzielania i sprzedaży środków odurzających przez 28-letniego mężczyznę. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany.
-
Policjanci uratowali młodego mężczyznę będącego w kryzysie emocjonalnym
Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji policjantów z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego jarocińskiej policji udało się ocalić życie mężczyzny, który znajdował się w kryzysie emocjonalnym. Dzięki zaangażowaniu i determinacji funkcjonariuszy nie doszło do tragedii, a mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.
-
Pirat drogowy zatrzymany po zgłoszeniu na KMZB
124 km/h w obszarze zabudowanym - z taką prędkością jechał 23-letni mieszkaniec gminy Jarocin na jednej z ulic w centrum Jarocina. Utrata prawa jazdy na 3 miesiące, mandat i punkty karne to konsekwencje lekceważenia przepisów przez mężczyznę.
-
Akt oskarżenia przeciwko kominiarzowi bez uprawnień
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zakończyli postępowanie przeciwko 35-letniemu kominiarzowi. Mężczyzna wykonywał usługi kominiarskie, nie mając do tego odpowiednich uprawnień. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.
-
Kolejny tryb przyspieszony dla kierowcy z zakazem
24-letni mężczyzna stanął przed sądem za kierowanie samochodem osobowym pomimo orzeczonego zakazu. W postępowaniu w trybie przyspieszonym sąd orzeł wobec niego karę bezwzględnego pozbawienia wolności.
-
Szybki i niebezpieczny
104 km/h w obszarze zabudowanym - z taką prędkością jechał mieszkaniec gminy Żerków na obowiązującej „pięćdziesiątce”. Utrata prawa jazdy na 3 miesiące, mandat i punkty karne to konsekwencje złamania przepisów przez mężczyznę.
-
W UPALE SAMOCHÓD TO ŚMIERTELNA PUŁAPKA
Meteorolodzy zapowiadają nadejście długo wyczekiwanej słonecznej i bardzo ciepłej aury. Niestety słońce i wysoka temperatura mogą okazać się bardzo niebezpieczne, szczególnie dla dzieci czy zwierząt pozostawionych w zamkniętym samochodzie. Nawet pozostawiony w cieniu pojazd, przy temperaturze około 25 stopni szybko zamienia się w piekarnika, a przebywające w nim dzieci i czworonogi narażone są na śmiertelne niebezpieczeństwo.
-
Turniej strzelecki z okazji 100. Rocznicy powołania stanowiska dzielnicowego
Na strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Jarocinie odbył się turniej strzelecki, w którym udział wzięli policjanci pełniący służbę na stanowisku dzielnicowego. Turniej został zorganizowany z okazji przypadającej w tym roku 100. Rocznicy powołania stanowiska dzielnicowego. Policjanci rywalizowali pomiędzy sobą strzelając z takiej samej broni jak ta, którą do służby brali ich poprzednicy sprzed 100 lat.
Wideo
Galerie zdjęć
-
KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ
-
KWP - ŚWIATOWY DZIEŃ PRZECIWKO HANDLOWI LUDŹMI
-
Terrorysta w szkole – ćwiczenia policji i straży pożarnej
-
Charytatywny Turniej Siatkówki dla Zakątka Weteranów
-
Uczniowie zapalili znicze na Cmentarzu Wojennym w Miednoje
-
Bieganie kontra zażywanie - „Dopalacze kradną życie”













