Aktualności

Bezpieczni nad wodą – wspólna akcja policji i strażaków

Data publikacji 23.06.2026

Na terenie łowiska wędkarskiego w Siedleminie, policjanci wraz ze strażakami zainaugurowali dzisiaj akcję "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Akcja ta ma przypominać dzieciom i młodzieży o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku nad wodą.

W związku z inauguracją akcji " Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą ", na nad zalewem w Siedleminie odbyły się dzisiaj wspólne działania Policji, Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie oraz OSP w Jaraczewie mające na celu edukację dzieci na terenie akwenów, oraz terenach przyległych do różnego rodzaju zbiorników wodnych.

Podczas spotkania z uczniami, policjanci i strażacy przypomnieli o podstawowych zasadach, zakazach oraz karach jakie można otrzymać w przypadku ich nie przestrzegania. Strażacy pokazali jak należy się zachować kiedy mamy do czynienia z sytuacją zagrażającą życiu w przypadku tonięcia oraz urazu kręgosłupa. Podczas spotkania dzieci mogły przypomnieć sobie zasady związane z resuscytacją krążeniowo - oddechową. Uczniowie wykazali się dużym zainteresowaniem ale też umiejętnościami w niesieniu podstawowej pomocy poszkodowanym. Wspólnie przypomnieliśmy, że w sytuacji gdy widzimy że ktoś kto znajduje się w wodzie potrzebuje pomocy, w pierwszej kolejności należy wezwać pomoc dzwoniąc na nr 112.

Policjanci przypomnieli uczniom ze szkoły Podstawowej w Siedleminie, którzy bacznie przyglądali się akcji ratunkowej, dlaczego można korzystać tylko z miejsc wyznaczonych da kąpieli oraz na co należy uważać podczas pobytu nad morzem, które miejsca są szczególnie niebezpieczne.

Dziękujemy za wspólną akcję naszym kolegom z KP PSP w Jarocinie oraz druhom z OSP Jaraczewo za wspólną edukacje dla bezpieczeństwa najmłodszych.

 

Agnieszka Zaworska/AZ

Powrót na górę strony