Aktualności

Pirat drogowy zatrzymany po zgłoszeniu na KMZB

Data publikacji 15.06.2026

124 km/h w obszarze zabudowanym - z taką prędkością jechał 23-letni mieszkaniec gminy Jarocin na jednej z ulic w centrum Jarocina. Utrata prawa jazdy na 3 miesiące, mandat i punkty karne to konsekwencje lekceważenia przepisów przez mężczyznę.

13 czerwca w porze nocnej policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie prowadzili nadzór nad ruchem drogowym przy ul. Niedźwiedzińskiego w Jarocinie. Miejsce to wytypowane zostało na podstawie zgłoszeń o zagrożeniach i rażącym przekraczaniu prędkości przez kierowców, szczególnie w godzinach nocnych. Zgłoszenia dokonano za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Podczas weryfikacji tej informacji policjanci zauważyli nadjeżdżający, z nadmierną prędkością w ich kierunku, samochód osobowy marki Volkswagen Golf.  Przyrząd do pomiaru prędkości, w który wyposażeni byli policjanci „drogówki” wykazał, że pojazd porusza się z prędkością 124 km/h.

Pomiar został przeprowadzony w obszarze zabudowanym, gdzie dopuszczalna prędkość z jaką mogą poruszać się pojazdy wynosi 50 km/h. Tym samym 23-letni mieszkaniec gminy Jarocin przekroczył ją aż o 74 km/h. Kierowca pojazdu został zatrzymany na odcinku drogi pomiędzy rondem im. Powstania Wielkopolskiego 1918-1919, a rondem Romana Dmowskiego.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, pirat drogowy został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł. i 15 punktami karnymi. Zostanie mu też zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Po raz kolejny apelujemy o rozsądek i umiarkowane dodawanie gazu w samochodzie. Dzięki temu można uniknąć wielu nieprzyjemnych oraz tragicznych sytuacji.

 

Agnieszka Zaworska/AZ

Powrót na górę strony