Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Był tak pijany, że nie zauważył znaku drogowego

Data publikacji 22.03.2023

Zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości usłyszy mężczyzna, który został zatrzymany przez policjantów z Jarocina. 45-latek miał w sobie 3 promile. W tym stanie, z przeszkodami, przyjechał na stację paliw. Tam jego nieudolne próby parkowania zauważył pracownik stacji, który zabrał mężczyźnie kluczyki i wezwał na miejsce policję.

Nietrzeźwi kierowcy to dla policjanta niestety widok dość częsty. Ale są przypadki, które nawet mundurowych potrafią wprawić w osłupienie, zwłaszcza gdy nietrzeźwy właściciel czterech kół ma trzy promile w organizmie, a na stacji paliw parkuje na znaku drogowym.

We wtorek, 21 marca br., mundurowi zostali skierowani do nietrzeźwego kierującego. Ze zgłoszenia, które odebrał dyżurny jarocińskiej komendy wynikało, że kierowca osobówki został zatrzymany przez pracownika stacji, którego uwagę zwrócił niecodzienny sposób parkowania zatrzymanego.

Policjanci, którzy udali się na miejsce zastali tam zgłaszającego i wskazanego kierowcę. Jak ustalili, zgłaszający zauważył, że na stację usiłuje wjechać samochód marki Ford Escape, jednak jego kierowca zatrzymał pojazd na znaku drogowym. Pomimo przeszkody, siedzący za kierownicą mężczyzna chciał jechać dalej i zrobił to przejeżdżając po znaku. Gdy zgłaszający podszedł do auta, od razu wyczuł silną woń alkoholu. Jak tylko kierowca opuścił, z ogromnym trudem, pojazd, pracownik stacji zgasił silnik, wyjął kluczyki ze stacyjki i o całym zdarzeniu zawiadomił policję.

Policjanci przeprowadzili badanie na zawartość alkoholu w organizmie kierowcy forda. Wynik 3,06 promila. Z takim stężeniem alkoholu nic dziwnego, że mężczyzna nie zauważył pionowego oznaczenia drogowego, na którym zaparkował.

Kierujący fordem 45-letni mieszkaniec gminy Jarocin, który wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością, usłyszy zarzut z art. 178a kk. Za popełnione przestępstwo grożą mu 2 lata pozbawienia wolności i zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi na okres 3 lat. Poniesie on także dotkliwe konsekwencje finansowe.


 


 


 


 

Powrót na górę strony