Zatrzymani z promilami - Stop pijanym na drodze - KPP Jarocin

Stop pijanym na drodze

Zatrzymani z promilami

alkomat

 

      2 zatrzymane prawa jazdy, czterech kierowców pod wpływem alkoholu, kolizja i pościg. To wynik nieodpowiedzialnego zachowania amatorów jazdy na podwójnym gazie i policyjnych kontroli przeprowadzonych podczas minionego weekendu.
 

 

     Miniony weekend był pierwszym weekendem letnich wakacji, co wiązało się ze wzmożonymi kontrolami, szczególnie kierowców. Policjanci prowadząc kontrole sprawdzali m.in. czy kierujący przewożąc pasażerów robią to zgodnie z obowiązującymi przepisami. Mundurowi sprawdzali także prędkość z jaką poruszają się kierowcy oraz sprawdzali ich stan trzeźwości. Dzięki temu, w ciągu minionego weekendu wyeliminowanych z ruchu drogowego zostało czterech kierowców, którzy usiedli za kierownicą będąc na podwójnym gazie.

      Pierwszym z zatrzymanych pod wpływem alkoholu był 27-letni mieszkaniec gminy Kotlin, który najpierw doprowadził do kolizji a następnie odjechał z miejsca nie udzielając pomocy poszkodowanemu. Informację o zdarzeniu drogowym na drodze Lisew - Kretków policjanci otrzymali 24 czerwca chwile po godz. 19.00. po przybyciu na miejsce mundurowi ustalili, że nieznany kierowca poruszający się motorowerem zjechał na przeciwległy pas ruchu, którym poruszał się samochód osobowy marki Land Rover. Kierowca samochodu chcąc uniknąć zderzenia z motorowerem, zjechał na lewy pas jezdni a następnie wjechał do rowu. Motorowerzysta nie zatrzymując się odjechał dalej. Policjanci rozpoczęli pościg za motorowerzystą.  Mężczyzna trafił w ręce mundurowych chwilę później. Jego, zagrażającą bezpieczeństwu innych, jazdę przerwali inni kierowcy, którzy blokując drogę uniemożliwili mu ucieczkę.

     Funkcjonariusze bardzo szybko ustalili przyczynę ucieczki motorowerzysty, którym okazał się 27-laterk z gminy Kotlin. Mężczyzna kierował swoim pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości. W chwili zatrzymania miał w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. Ponadto 27-latek w ogóle nie powinien kierować pojazdem mechanicznym ponieważ ma czynny zakaz sądowy.

     Za popełnione przestępstwo mężczyzna może trafić do więzienia nawet na 5 lat. Za kierowanie motorowerem poraz kolejny na podwójnym gazie i to w czasie obowiązującego zakazu sądowego uprawnienia do kierowania straci dożywotnio.

Dzień później w Jarocinie ok. godz. 20.20, policjanci podjęli kontrolę samochodu marki Peugeot, którym kierował mieszkaniec gminy Jarocin. Okazało się, że mężczyzna postanowił wybrać się w podróż będąc pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że nieodpowiedzialny kierowca ma w sobie prawie 3 promile alkoholu. Kierowca już stracił uprawnienia do kierowania. Grozi mu też kara 2 lat pozbawienia wolności.

     Kolejnym kierowcą, który wybrał się na przejażdżkę z promilami był 52-letni mieszkaniec gminy Jarocin. Mężczyzna został zatrzymany 26 czerwca w Witaszyc. Kierował mając ponad promil alkoholu w organizmie.

    Niespełna 2 godziny później, w Jarocinie, mundurowali zakończyli podróż motorowerem 21-latka z gminy Jarocin, który usiadł za kierownicą swojego pojazdu z promilami. Miał ich w sobie 1,2.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozwagę. Utrata prawa jazdy, grzywna i wyrok więzienia to konsekwencje z jakimi muszą liczyć się kierowcy siadający za kierownice po alkoholu.

    Eliminowanie nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego z ulic to jedno z podstawowych zadań funkcjonariuszy i każdy kierowca musi liczyć się z tym, że policjanci sprawdzą jego stan trzeźwości.