KPP Jarocin

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
Dopalacze
Dajemy dzieciom siłę
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Prawa człowieka

Najczęściej czytane

 1. Amator cudzych pieniędzy i alkoholu zatrzymany

  W ciągu zaledwie kilku godzin policjanci z Jarocina zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież dużej sumy pieniędzy, biżuterii oraz alkoholu. Śledczy wytypowali sprawcę kradzieży na podstawie zapisu monitoringu. To 47-letni mieszkaniec powiatu szczycieńskiego. Pieniądze zabrał z wnętrza torby pozostawionej przez pokrzywdzonego w jednym z pokoi hotelowych. Za kradzież grozi mu do 5 lat więzienia.

 2. Zarzuty za zabójstwo i nieudzielenie pomocy

  Policjanci z Jarocina zatrzymali cztery osoby w związku ze śmiercią 67-letniego mężczyzny. Jeden z nich najprawdopodobniej pobił mężczyznę na oczach pozostałej trójki, która nie zareagowała i nie udzieliła pomocy ofierze agresji. Podejrzany o dokonanie tego czynu usłyszał zarzut zabójstwa, za które grozi mu nawet dożywocie. Odpowiedzialność karną poniosą także pozostali zatrzymani.

 3. Święto Policji 2018

  27 lipca 2018 r. w Sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji. 40 funkcjonariuszy odebrało awanse na wyższe stopnie służbowe.

 4. Zarzuty i areszt za przemyt narkotyków

  Jarocińscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o nabycie na terenie Belgii znacznej ilości narkotyków i przewiezienie ich do Polski. Zatrzymani to kobieta i mężczyzna, mieszkańcy gminy Jarocin, w wieku 25 i 32 lat. Oboje usłyszeli już zarzuty, za które grozi im do 15 lat więzienia.

 5. Nietrzeźwa za kierownicą - jazdę zakończyła na znaku drogowym

  Pomimo wciąż powtarzanych apeli o zdrowy rozsądek i trzeźwość za kierownicą nadal nie brakuje kierowców, którzy z promilami ruszają w podróż. Jednym z nich była 24-letnia kobieta, która mając ponad dwa promile staranowała znaki drogowe na krajowej 11 w Witaszycach.

 6. Wspólne działania policji i straży pożarnej

  Podczas pożaru gorzelni strażacy znaleźli ciężko ranną kobietę, ofiarę nożownika. W czasie gdy oni udzielali pomocy poszkodowanej, policjanci szukali napastnika. Agresor został zatrzymany w ciągu kilku minut. Zdarzenie to było na szczęście tylko scenariuszem ćwiczeń dla funkcjonariuszy służb ratunkowych. Działania zorganizowane w ramach gminnych ćwiczeń Państwowej Straży Pożarnej, Policji i wszystkich jednostek OSP zakładały cztery warianty, w trakcie których sprawdzono w praktyce skuteczność współdziałania wszystkich służb.

 7. Warsztaty z techniki kryminalistycznej dla uczniów

  Komenda Powiatowa Policji w Jarocinie współpracując z klasami mundurowymi prowadzi szereg zajęć, które m. in. mają pokazać młodzieży, czym jest służba w formacji mundurowej. Dla uczniów klas III policjanci przygotowali zajęcia praktyczne, w czasie których młodzież mogła nie tylko zapoznać się ze służbą w Policji, ale także nauczyć się podstawowych czynności wykonywanych przez techników kryminalistyki.

 8. Droga ekspresowa a na niej pirat z 3 promilami

  Zatrzymane prawo jazdy i zarzuty popełnienia przestępstwa to konsekwencje jakie poniesie 46-letni kierowca Volkswagena T4. Przyczyna to rajd całą szerokością drogi ekspresowej będącego pod znacznym wpływem alkoholu mężczyzny. Na szczęście niebezpieczną podróż przerwali mu jarocińscy mundurowi. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat więzienia.

 9. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 10. Święto Policji 2017

  21 lipca 2017 r. w Sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji. 27 funkcjonariuszy odebrało awanse na wyższe stopnie służbowe.