KPP Jarocin

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
Dopalacze
Dajemy dzieciom siłę
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Prawa człowieka

Najczęściej czytane

 1. Terrorysta w szkole – ćwiczenia policji i straży pożarnej

  Uzbrojony napastnik wtargnął do szkoły Ponadpodstawowej w Jarocinie i wraz zakładnikami zabarykadował się w jednej z sal. Są osoby poszkodowane. Takie zgłoszenie otrzymał wczoraj dyżurny jarocińskiej komendy. Na szczęście były to tylko ćwiczenia, które miały na celu sprawdzenie przebiegu ewakuacji oraz wypracowanie odpowiednich metod współdziałania różnych służb, w przypadku wtargnięcia uzbrojonego napastnika do placówki oświatowej.

 2. Zarzuty za podpalenie stodoły

  Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie ustalili i zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który w miniony poniedziałek doprowadził do pożaru stodoły oraz stogu. Straty jakie spowodował oszacowane zostały na ponad 500 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał zarzut podpalenia. Grozi mu do 5 lat więzienia.

 3. Uciekał przed policją, odpowie przed sądem

  Nawet na 5 lat może trafić do więzienia 28-latek, który zignorował policyjne sygnały nakazujące zatrzymanie się do kontroli drogowej. Mężczyzna uciekając przed patrolem popełnił nie tylko to przestępstwo. Jego ucieczka skumulowała także wykroczenia a motywowana była tym, że kierował z promilami.

 4. Złapał i przekazał policji sprawcę kradzieży

  Zarzut kradzieży usłyszy mężczyzna, który w centrum Jarocina ukradł 11-latkowi telefon. Na szczęście długo łupem się nie cieszył, gdyż w porę zareagował przejeżdżający w pobliżu mężczyzna. Napastnik trafił do policyjnego aresztu. Kara, jaka mu grozi to nawet 5 lat więzienia.

 5. Mężczyzna usłyszał zarzut za znęcanie się nad psem

  43-letni mieszkaniec gminy Jarocin usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem. Mężczyzna podejrzany jest o pozostawienie psa na opuszczonej posesji i rażące zaniedbanie czworonoga. W ustaleniu sprawcy pomogło rozpoznanie przeprowadzone przez dzielnicowego wśród mieszkańców.

 6. Był tak pijany, że zasnął za kierownicą

  Zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości usłyszał mężczyzna, który został zatrzymany przez policjantów z Jarocina. 35-latek miał w sobie blisko 3 promile. W tym stanie chciał jechać do domu. Na szczęście auto zgasło, kierowca zasnął a obudzili go przypadkowy kierowca, który zabrał mu kluczyki.

 7. Byli tak pijani, że nie pamiętali kto kierował

  3,5 promila i 2,7 to zawartość alkoholu w organizmie dwóch mężczyzn, którzy w takim stanie podróżowali autem. Zanim kierowca usłyszał zarzuty, obaj musieli wytrzeźwieć, by sobie przypomnieć, który siedział za kierownicą. Sprawcy przestępstwa grożą 2 lata więzienia, kara finansowa i zakaz kierowania pojazdem mechanicznym na terenie naszego kraju.

 8. Policyjny pościg za pijanym kierowcą

  Nawet na 5 lat może trafić do więzienia mężczyzna, który zignorował policyjne sygnały nakazujące zatrzymanie się do kontroli drogowej. Jego ucieczka skumulowała także wykroczenia a motywowana była tym, że kierował z promilami. Grozi mu do 5 lat więzienia.

 9. Zmiany w ustawie Prawo o ruchu drogowym

  6 grudnia 2019 r. wchodzą w życie przepisy dotyczące „korytarza życia” oraz jazdy zgodnie z zasadą zamka błyskawicznego – tzw. jazdy na suwak, wprowadzone ustawą z dnia 16 października 2019 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. poz. 2202).

 10. Kryształowe Gwiazdy – wyróżnienie za ratowanie życia

  Po raz piętnasty wręczono „Kryształowe Gwiazdy” policjantom i policjantkom, którzy uratowali ludzkie życie. Wśród tegorocznych laureatów tego prestiżowego wyróżnienia znaleźli się także policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. Nagrody ufundowane zostały przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu i Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego.