KPP Jarocin

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
Dopalacze
Dajemy dzieciom siłę
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Prawa człowieka

Najczęściej czytane

 1. Podsumowanie pracy jarocińskiej Policji

  14 stycznia br. w Komendzie Powiatowej Policji w Jarocinie odbyła się odprawa roczna kierownictwa jarocińskiej jednostki z Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Konradem Chmielewskim. Odprawa miała na celu podsumowanie pracy jarocińskich policjantów.

 2. Sprawca rozboju z trzymiesięcznym aresztem

  Nawet 12 lat za więziennymi kratami może spędzić 27-letni mieszkaniec gminy Jarocin. Mężczyzna podejrzany jest o dokonanie rozboju. Sprawca, odprowadzając swoją ofiarę do miejsca zamieszkania, najpierw ją pobił a następnie okradł. Podejrzany usłyszał już zarzuty, a decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

 3. Zdemolowała przystanki by rozładować stres

  Zarzuty uszkodzenia mienia usłyszała 36-letnia kobieta, która zdemolowała trzy przystanki autobusowe. Zatrzymana, która w ten sposób chciała odreagować, może trafić do więzienia nawet na 5 lat. Straty jakie poniósł zarządca obiektów to blisko 9 tys. zł.

 4. Zatrzymany za nielegalne posiadanie amunicji

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie zatrzymali 51-letniego mężczyznę, który w domu posiadał nielegalny arsenał amunicji. W czasie przeszukania u zatrzymanego zabezpieczono ostrą amunicję, pociski artyleryjskie oraz pojemnik z trotylem i innymi niebezpiecznymi substancjami. Mężczyzna usłyszał zarzuty za nielegalne posiadanie amunicji. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

 5. Zmiany w ustawie Prawo o ruchu drogowym

  6 grudnia 2019 r. wchodzą w życie przepisy dotyczące „korytarza życia” oraz jazdy zgodnie z zasadą zamka błyskawicznego – tzw. jazdy na suwak, wprowadzone ustawą z dnia 16 października 2019 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. poz. 2202).

 6. Terrorysta w szkole – ćwiczenia policji i straży pożarnej

  Uzbrojony napastnik wtargnął do szkoły Ponadpodstawowej w Jarocinie i wraz zakładnikami zabarykadował się w jednej z sal. Są osoby poszkodowane. Takie zgłoszenie otrzymał wczoraj dyżurny jarocińskiej komendy. Na szczęście były to tylko ćwiczenia, które miały na celu sprawdzenie przebiegu ewakuacji oraz wypracowanie odpowiednich metod współdziałania różnych służb, w przypadku wtargnięcia uzbrojonego napastnika do placówki oświatowej.

 7. Byli tak pijani, że nie pamiętali kto kierował

  3,5 promila i 2,7 to zawartość alkoholu w organizmie dwóch mężczyzn, którzy w takim stanie podróżowali autem. Zanim kierowca usłyszał zarzuty, obaj musieli wytrzeźwieć, by sobie przypomnieć, który siedział za kierownicą. Sprawcy przestępstwa grożą 2 lata więzienia, kara finansowa i zakaz kierowania pojazdem mechanicznym na terenie naszego kraju.

 8. Uciekał przed Policją bo był pijany

  5 lat pozbawienia wolności to kara, jak może spotkać mężczyznę, który zignorował policyjne sygnały nakazujące zatrzymanie się do kontroli drogowej. Jego ucieczka spowodowana była tym, że uciekinier kierował swoim autem mając w organizmie 2,5 promila alkoholu.

 9. Zarzuty za podpalenie stodoły

  Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie ustalili i zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który w miniony poniedziałek doprowadził do pożaru stodoły oraz stogu. Straty jakie spowodował oszacowane zostały na ponad 500 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał zarzut podpalenia. Grozi mu do 5 lat więzienia.

 10. Akt oskarżenia i 19 zarzutów dla włamywaczy

  Kilkanaście zarzutów związanych z włamaniami do domów oraz kradzieży to efekt kilkumiesięcznej pracy jarocińskich policjantów z Wydziału Kryminalnego. Policjanci odzyskali większość rzeczy pochodzących z przestępstw, zabezpieczyli tez pieniądze i mienie na poczet przyszłych kar. Akt oskarżenia przeciwko dwóm włamywaczom trafił do prokuratury.