Kolejni amatorzy jazdy na podwójnym gazie zatrzymani - Stop pijanym na drodze - KPP Jarocin

Stop pijanym na drodze

Kolejni amatorzy jazdy na podwójnym gazie zatrzymani

kopia_a3

 

      Dwóch kierowców pod wpływem alkoholu, dwa zatrzymane prawa jazdy. To wynik policyjnych działań pod hasłem „Alkohol i narkotyki”, przeprowadzonych przez funkcjonariuszy z Jarocina w dniu 7 grudnia. Dwa dni wcześniej policjanci zatrzymali dwóch innych nietrzeźwych kierowców, w tym jednego kolejny raz i to z dwoma promilami.

 

 

    W związku z prowadzonymi działaniami w dniu 7 grudnia br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie wystawili posterunki kontrolne na kilku ulicach powiatu  jarocińskiego. W trakcie kilkugodzinnej akcji stróże prawa wyposażeni w mierniki wydechu Alkomat AlcoQuant, skontrolowali blisko 1000 kierowców. Dwóch z nich kierowało samochodami będąc w stanie nietrzeźwości.

    Pierwszy z kierujących zatrzymany został o godz. 6.45 na ul. Wodnej w Jarocinie. Mieszkaniec gminy Jarocin kierował samochodem marki Volkswagen Polo mając w organizmie prawie 1,2 promila.

    Kolejnym zatrzymanym, który wybrał się na przejażdżkę z promilami był mieszkaniec Wałbrzycha. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej na ul. Św. Ducha w Jarocinie, gdy kierował samochodem ciężarowym marki Mercedes. Urządzenie do pomiaru trzeźwości wykazało, że kierujący jest w stanie po użyciu alkoholu i ma w sobie blisko 0,5 promila.

   Na podwójnym gazie kierowały także dwie inne osoby, które zostały zatrzymane przez policjantów 5 i 6 grudnia, obie bez uprawnień do kierowania.

      Chwilę po północy 5 grudnia policjanci, na jednym z osiedli w Jarocinie, zatrzymali do kontroli osobowego forda. Za jego kierownicą siedziała 19-letnia kobieta, mieszkanka gminy Jarocin. Jak się okazało, kobieta nigdy nie miała prawa jazdy. Nie było to jedyne przewinienie zatrzymanej 19-latki. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowała samochodem będąc w stanie nietrzeźwości. Jej wynik to 0,8 promila.

    Dzień później w tym samym miejscu mundurowi zatrzymali do kontroli samochód marki Audi A4. Gdy tylko kierowca otworzył drzwi, policjanci natychmiast wyczuli wyraźną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, ze organizm kierowcy został zasilony ponad 2 promilami. Było to kolejne, w ostatnim czasie, zatrzymanie 50-letniego mieszkańca gminy Jarocin kierującego na „podwójnym gazie”, za co miał on już wcześniej cofnięte uprawnienia do kierowania i zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Cała czwórka poniesie konsekwencje za popełnione przez siebie przestępstwo. Już stracili prawa jazdy. Sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat oraz skazać ich na karę więzienia.

    Celem działań „Alkohol i narkotyki” jest wyeliminowanie z ruchu drogowego osób kierujących pojazdami będących pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających. Działania te mają także inny, profilaktyczny cel – wyrobienie w uczestnikach ruchu drogowego świadomości o nieuchronności odpowiedzialności za postępowanie sprzeczne z prawem. W ramach współpracy z WORD-em w Kaliszu trzeźwi kierowcy otrzymywali od kontrolujących ich policjantów jednorazowe alkotesty.
aa4
aa1
aa2