Policyjny pościg za pijanym kierowcą - Stop pijanym na drodze - KPP Jarocin

Stop pijanym na drodze

Policyjny pościg za pijanym kierowcą

kopia_a3

 

      W ciągu zaledwie jednej nocy trzech kierowców straciło prawo jazdy za jazdę pod wpływem alkoholu. To wynik policyjnych działań pod hasłem „Alkohol i narkotyki”, przeprowadzonych przez funkcjonariuszy z Jarocina w dniu 28 listopada. Jeden z kierujących został zatrzymany po policyjnym pościgu.

 

 

    W związku z prowadzonymi działaniami w dniu 28 listopada br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie wystawili posterunki kontrolne na kilku ulicach powiatu  jarocińskiego. W trakcie kilkugodzinnej akcji stróże prawa wyposażeni dodatkowo w trzy nowe mierniki wydechu Alkomat AlcoQuant, przekazane KPP w Jarocinie przez Urząd Miejski w Jarocinie,  skontrolowali 744 kierowców. Trzech z nich kierowało samochodami będąc w stanie nietrzeźwości.

    Pierwszy z kierujących zatrzymany został chwilę po godz. 2.00 na krajowej 11 w Witaszycach. Mieszkaniec gminy Jarocin kierował samochodem marki Peugeot 406 usiadł za kierownicą swojego auta mając w organizmie ponad 1,6 promila.

    Kolejnym zatrzymanym, który wybrał się na przejażdżkę z promilami był mieszkaniec gminy Kotlin. Godzinie 4.00 nad ranem w Bachorzewie policjanci drogówki podjęli próbę zatrzymania do kontroli kierującego volkswagenem golfem. Pomimo dawanych latarką sygnałów siedzący za kierownicą samochodu gwałtownie przyspieszył. Mundurowi natychmiast podjęli pościg za oddalającym się samochodem. Po kilkunastu kilometrach, i dwukrotnym niezastosowaniu się do znaku STOP, uciekinier został zatrzymany dzięki zablokowaniu drogi radiowozem. Kierowca, 21-letni mężczyzna tłumaczył ucieczkę sądowym zakazem kierowania. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało, że nie był to jedyny powód chęci uniknięcia kontroli. Urządzenie do pomiaru trzeźwości wykazało, że organizm mężczyzny został zasilony promilami w ilości 1,2.

   Na podwójnym gazie kierował citroenem także 40-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego zatrzymany do kontroli o godz. 7.00 w Jarocinie. W tym przypadku przyrząd wskazał ponad 0,7 promila.

    Była to kolejna w tym roku akcja przeprowadzona przez jarocińskich mundurowych pod kryptonimem "Alkohol i Narkotyki". Celem działań jest wyeliminowanie z ruchu drogowego osób kierujących pojazdami będących pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających. Działania te mają także inny, profilaktyczny cel – wyrobienie w uczestnikach ruchu drogowego świadomości o nieuchronności odpowiedzialności za postępowanie sprzeczne z prawem. W ramach współpracy z WORD-em w Kaliszu trzeźwi kierowcy otrzymywali od kontrolujących ich policjantów jednorazowe alkotesty.

  Cała trójka poniesie konsekwencje za popełnione przez siebie przestępstwo. Już stracili prawa jazdy. Sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat oraz skazać ich na dwa lata więzienia.

 

aa4
aa1
aa2