Pijany, z zakazem spowodował kolizję - Stop pijanym na drodze - KPP Jarocin

Stop pijanym na drodze

Pijany, z zakazem spowodował kolizję

gwiazda3

 

     W ręce mundurowych z Jarocina trafił 30 - letni mężczyzna, który na "podwójnym gazie" i z sądowym zakazem prowadzenia samochodów spowodował w niedzielę kolizję. Zatrzymany miał 2,73 promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do zakazu sądowego grozi mu kara 3 lat więzienia.

 

 

     19 kwietnia chwilę po godz. 19.00 dyżurny z Jarocina odebrał zgłoszenie o kolizji drogowej w Dąbrowie. Jak wynikało z informacji, kierujący samochodem potrącił rowerzystkę. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol z Ruchu Drogowego.

    Na miejscu zdarzenia policjanci zastali dwa samochody oraz potrąconą kobietę. Mundurowi ustalili, że kierujący samochodem marki Renault laguna 30 letni mieszkaniec gminy Jaraczewo podczas wyprzedzania rowerzystki uderzył w nią samochodem, w wyniku czego kobieta przewróciła się na pobocze doznając niegroźnych otarć.

    Ucieczkę z miejsca zdarzenia kierowcy laguny uniemożliwiła inna uczestniczka ruchu, która widząc całą sytuację zatrzymała swój samochód. Kobieta wyciągnęła kluczyki ze stacyjki renault  i wezwała na miejsce pomoc. 

   Podczas kontroli stanu trzeźwości mężczyzny okazało się, że kierując pożyczonym samochodem miał on w swoim organizmie ponad 2,7 promila alkoholu.

     Nie było to jedyne przestępstwo jakie miał w tym dniu na swoim sumieniu 30 – latek. Policjanci ustalili, że mężczyzna miał już zabrane prawo jazdy za jazdę w stanie nietrzeźwości i obowiązywał go zakaz sądowy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Za złamanie zakazu grozi mu nie tylko zabranie uprawnień na 10 lat ale także do 3 lat pozbawienia wolności. Zatrzymany odpowie też za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.