Akcja „Sam sprawdź swoje promile” - Stop pijanym na drodze - KPP Jarocin

Stop pijanym na drodze

Akcja „Sam sprawdź swoje promile”

Policjanci z Jarocina rozdali kilkadziesiąt darmowych alkotestów kierowcom jeżdżącym po drogach powiatu jarocińskiego. Akcję "Sam sprawdź promile" zorganizowali wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Kaliszu.

W niedzielny poranek policjanci z jarocińskiej drogówki sprawdzali trzeźwość kierowców poruszających się po drogach powiatu jarocińskiego. Patrole kontrolowały kierowców zarówno w centrum miasta jak i na terenie okolicznych wiosek. Akcja ta była kontynuacją działań „Alkohol i narkotyki”.

     Policjanci skontrolowali ponad 100 kierowców samochodów i zatrzymali jednego nietrzeźwego kierowcę. U 29 letniego mieszkańca gminy Jarocin, kierującego samochodem marki Volvo, badanie wykazało blisko jeden promil alkoholu.

    Działania prowadzone przez jarocińską drogówkę połączone były z akcją profilaktyczną „Sam sprawdź promile”. Celem akcji była zmiana świadomości kierujących samochodami. Policjanci przypominali, że alkohol spożywany dzień wcześniej, w organizmie może znajdować się jeszcze następnego dnia. Kontrolowanym wręczono także ponad 50 darmowych alkotestów by, zanim usiądą za kierownicą, sami mogli sprawdzić swój stan trzeźwości i upewnić się, że nie stworzą zagrożenia dla innych uczestników ruchu.

    Kierowcy byli miło zaskoczeni takimi upominkami. Policjanci mają natomiast nadzieję, że w razie potrzeby zrobią oni użytek z alkotestów zanim zdecydują się wyruszyć w podróż swoimi pojazadami. 

    Działania przeprowadzone zostały we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Kaliszu, który przekazał  na potrzeby akcji darmowe alkotesty.