Działania "Alkohol i narkotyki" - Stop pijanym na drodze - KPP Jarocin

Stop pijanym na drodze

Działania "Alkohol i narkotyki"

W dniach 18 - 19 listopada 2016 r. od wczesnych godzin porannych na drogach powiatu jarocińskiego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie przeprowadzili działania "Alkohol i narkotyki" mające na celu wyeliminowanie jak największej liczby kierowców jadących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Działania policjantów z Jarocina ukierunkowane były na ujawnianie i eliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierowców oraz tych osób, które kierowały pojazdami będąc pod wpływem środków odurzających. Głównym celem przeprowadzania takich działań jest poprawa stanu bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu.

    W działaniach brało udział łącznie 14 policjantów pełniących służbę w Zespole Ruchu Drogowego oraz Zespole Patrolowo Interwencyjnym Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Jarocinie, którzy przebadali na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu 662 kierujących. Żadna z przebadanych osób nie kierowała pojazdem będąc pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze ujawnili jednak inne naruszenia prawa w tym niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa zarówno przez kierujących jak i pasażerów.

    Przypomnieć należ, iż zgodnie z obowiązującym prawem kierowcom którzy siadają za kierownicą w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat dwóch. Ponadto sąd może orzec wobec nich utratę uprawnień do kierowania na okres od 3 do 15 lat.