Zignorował znak STOP - stracił prawo jazdy - Fotoprzestroga - KPP Jarocin

Fotoprzestroga

Zignorował znak STOP - stracił prawo jazdy

kopia_weglowa

 

      35 – letni kierowca stracił prawo jazdy po tym, jak nie zatrzymał się przed znakiem „STOP”. Zignorowanie nakazu zatrzymania zakończyło się zderzeniem z innym, prawidłowo jadącym samochodem osobowym. Za popełnione wykroczenie policjanci skierują wniosek o ukaranie do sądu.

 

 

     Do zdarzenia doszło chwilę po godzinie 16.00 w centrum Jarocina. Kierujący fordem mondeo zbliżając się do skrzyżowania z drogą z pierwszeństwem zignorował znak drogowy „STOP” nakazujący bezwzględne zatrzymanie się, i z dużą prędkością wjechał na skrzyżowanie wprost pod jadącego prawidłowo osobowego volkswagena passata.

    W wyniku zderzenia oba pojazdy, mondeo należące do sprawcy – 35 letniego mieszkańca powiatu Krotoszyńskiego jak i passat, którym podróżował 34 – latek z gminy Jarocin, zostały poważnie uszkodzone.

     Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującemu fordem, ponieważ w rażący sposób naruszył obowiązujące przepisy oraz stworzył realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Za popełnione wykroczenia mężczyzna odpowie teraz przed sądem, który może orzec zakaz prowadzenia pojazdów oraz nałożyć karę grzywny nawet do 5 tysięcy złotych.

weglowa2
weglowa
weglowa1