Ponad 103 km na liczniku w terenie zabudowanym - Bezpieczne drogi - KPP Jarocin

Bezpieczne drogi

Ponad 103 km na liczniku w terenie zabudowanym

103 km/h w terenie zabudowanym - z taką prędkością jechał 21-letni mieszkaniec gminy Jarocin na obowiązującej „pięćdziesiątce”. Utrata prawa jazdy na 3 miesiące, mandat i punkty karne to konsekwencje złamania przepisów przez mężczyznę.

Policjanci złapali pirata drogowego na szybkiej jeździe w piątek na drodze powiatowej w miejscowości Zakrzew w gminie Jarocin.

   Podczas porannego nadzoru nad ruchem drogowym na terenie gminy Jarocin, mundurowi z jarocińskiej drogówki zauważyli osobowego opla, którego kierowca jechał w ich kierunku z nadmierną prędkością. Przyrząd do pomiaru prędkości, który funkcjonariusze wymierzyli w kierunku pędzącego samochodu wykazał, że pojazd porusza się z prędkością 103 km/h.

   Pomiar został przeprowadzony na drodze powiatowej, w ternie zabudowanym, gdzie dopuszczalna prędkość z jaką mogą poruszać się pojazdy wynosi 50 km/h. Tym samym 21-letni mieszkaniec gminy Jarocin przekroczył ją o 53 km/h.

    Zgodnie z obowiązującymi przepisami, brak rozsądku i brawurowe zachowanie młodego kierowcy zakończyły się mandatem karnym i 10 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali też na 3 miesiące jego uprawnienia do kierowania. W przypadku niestosowania się przez kierującego oplem, do przepisów i dalszej jazdy mimo zatrzymania uprawnień, będzie on odpowiadał za popełnienie przestępstwa z art. 180a kk. Przestępstwo to jest zagrozone karą pozbawienia wolności do lat 2 oraz całkowitym cofnięciem uprawnień do kierowania.