Pyrek z wizytą u przedszkolaków - Z Pyrkiem bezpieczniej - KPP Jarocin

Z Pyrkiem bezpieczniej

Pyrek z wizytą u przedszkolaków

ro0

 

    Maskotka wielkopolskiej policji Sierżant Pyrek oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie odwiedzili przedszkolaki z Roszkowa i Goliny. Policjanci pokazali dzieciom, na czym polega praca policjanta  i porozmawiali o bezpieczeństwie.

 

 
 

     We wtorek, 13 października, policjanci gościli w dwóch przedszkolach: w Golinie i Roszkowie. Na niecodzienną wizytę wybrali  się wspólnie z sierżantem Pyrkiem. Dzieci były bardzo zaskoczone wizytą tak niecodziennego gościa, który był u nich po raz pierwszy. Dzięki temu każde dziecko miało niepowtarzalną okazję zobaczyć maskotkę wielkopolskiej policji, uścisnąć jej dłoń i zrobić pamiątkowe zdjęcie z sierżantem Pyrkiem.

     Podczas spotkania policjanci omówili zasady bezpiecznego spędzania czasu i bezpiecznego podróżowania samochodem. Bardzo dużo czasu mundurowi poświęcili zasadom poruszania się po drogach, zarówno pieszo, jak i rowerem. Na specjalnie przygotowanej „zebrze” maluchy pod okiem sierżanta Pyrka pokazywały, jak należy prawidłowo przechodzić przez jezdnię.

     Dzieci z zaciekawieniem słuchały funkcjonariuszy i same bardzo chętnie zadawały pytania, w szczególności dotyczące pracy policjantów. Mundurowi bardzo chętnie odpowiadali na wszystkie.

    Na zakończenie spotkań dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia z zaproszonymi gośćmi. 

 

ro2
ro4
ro3
ro1
r