Sierżant Pyrek spotkał się z Zuchami - Z Pyrkiem bezpieczniej - KPP Jarocin

Z Pyrkiem bezpieczniej

Sierżant Pyrek spotkał się z Zuchami

zhp0

 

     „Sprawność Policjanta” to nagroda, którą w sobotni poranek otrzymały zuchy z Jarocina. Sprawność maluchom w siedzibie jarocińskich policjantów wręczył osobiście sierżant Pyrek.

 

 

 

     Tor przeszkód, biegi patrolowe i zabezpieczanie śladów to zadania jakie mieli do wykonania zuchy z Hufca ZHP w Jarocinie by zdobyć sprawność Policjanta, specjalne wyróżnienie. Dzieci w wieku 5 – 9 lat znakomicie poradziły sobie z zadaniami sprawnościowymi wykonywanymi w terenie.

    W sobotę zuchy odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Jarocinie. Tu, podczas spotkania z miejscowymi policjantami czekał na nich krótki test wiedzy o bezpieczeństwie oraz o pracy mundurowych. Maluchy bez najmniejszych problemów potrafiły wymienić numery telefonów alarmowych, określić którą stroną jezdni poruszają się piesi gdy nie ma chodnika czy odegrać scenkę zgłoszenia wypadku drogowego. Potrafiły też wymienić wszystkie środki transportu stosowane w służbie przez policjantów.

    W nagrodę każdy zuch mógł zrobić na kartce odcisk swojej dłoni, który dostawał na pamiątkę. Bardzo dużo radości sprawiła im także możliwość siedzenia za kierownica policyjnego radiowozu w prawdziwej, policyjnej czapce. Największe emocje wzbudziło jednak spotkanie z sierżantem Pyrkiem. Dzieci były bardzo zaskoczone wizytą tak niecodziennego gościa. Zuchy  miały niepowtarzalną okazję zobaczyć maskotkę wielkopolskiej policji, uścisnąć jej dłoń i zrobić pamiątkowe zdjęcie z sierżantem Pyrkiem.

     Na zakończenie spotkania zuchy, z rąk Sierżanta Pyrka, odebrały specjalne wyróżnienie - odznakę „Sprawności policjanta”.

zhp1
zhp2