Błyszczeć w ciemnościach - "Razem Bezpieczniej" - KPP Jarocin

"Razem Bezpieczniej"

Błyszczeć w ciemnościach

 kam2_8212_kopia

     Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie spotkali się z uczniami klas IV i V Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarocinie oraz z dziećmi z Bachorzewa.  W ramach programu „Bezpieczna +” mundurowi przypomnieli dzieciom o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa na drodze oraz podczas zabawy.  

 

 

       Komenda Powiatowa Policji w Jarocinie od początku roku szkolnego prowadzi w szkołach i przedszkolach akcję „Odblask ratuje życie”. Tym razem mundurowi, w ramach programu edukacyjnego „Bezpieczna +”, na zaproszenie uczniów, spotkali się z dziećmi  Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarocinie i Szkoły podstawowej w Bachorzewie. Spotkanie odbyło się w Jarocińskim Ośrodku Kultury.

      Podczas spotkań policjantka przypomniała dzieciom, jak zachować się na drodze. Zwróciła uwagę na potrzebę noszenia elementów odblaskowych na ubraniu, szczególnie od zmierzchu do świtu poza obszarem zabudowanym. Najmłodsi usłyszeli, że nawet mały element odblaskowy noszony przez pieszego jest widziany przez innych uczestników ruchu i może zapobiec wypadkowi.
        
    
 Elementami odblaskowymi mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, kamizelki oraz smycze. Ważne jest ich umieszczenie: odblaski zaleca się umieszczać na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców – wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego.

     Warto przypomnieć, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają  kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.

 

kam1
kam3
kam2