O bezpieczeństwie podczas Dnia Seniora - "Razem Bezpieczniej" - KPP Jarocin

"Razem Bezpieczniej"

O bezpieczeństwie podczas Dnia Seniora

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie po raz kolejny spotkali się z seniorami z Noskowa w ramach Dnia Seniora. Podczas spotkania funkcjonariusze omówili zasady ochrony przed oszustami. Przypomnieli też, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach i reagować na zagrożenia.

Seniorzy to grupa społeczna szczególnie narażona na działania złodziei i oszustów. Padają oni ofiarami fałszywych wnuczków, policjantów, inkasentów czy NFZ. Przestępcy wykorzystują ich wrodzoną empatię i chęć niesienia pomocy każdemu, kto o nią poprosi. W trosce o zwiększenie bezpieczeństwa osób starszych, podczas Dnia Seniora w Noskowie, który miał miejsce 20 maja br., policjanci z Jarocina przypomnieli najczęściej występujące zagrożenia oraz przedstawili sposoby radzenia sobie z nimi.

Podczas spotkania, w którym udział wzięło około 100 osób, najstarszych mieszkańców Noskowa, sierż. sztab. Karina Migalska – Cepa, zajmująca się profilaktyką społeczną, szczegółowo omówiła popularną od jakiegoś czasu metodę oszustw „ na wnuczka” „na policjanta” i na „na urzędnika”. Przekazała również informacje, jak nie stać się ofiarą przestępstw oraz jak zapobiegać niebezpieczeństwom zagrażającym w domu, czy w czasie spaceru. Ponadto funkcjonariuszka zwróciła uwagę jak należy dbać o własne bezpieczeństwo na drodze oraz wskazała na konieczność używania elementów odblaskowych przez pieszych. Funkcjonariuszka odpowiadała także na pytania zadawane podczas spotkania przez seniorów.

Jest to już kolejne z serii spotkań przeprowadzonych w ramach programu "Bezpieczny Senior" realizowanego przez Komendę Powiatowa Policji w Jarocinie. Policjanci planują kolejne spotkania z osobami starszymi, a wszystko po to, by zwiększyć bezpieczeństwo seniorów, którzy są jedną z bardziej narażonych grup na działania przestępców.

Tego typu spotkania zawsze są bardzo ciepło odbierane przez uczestników oraz funkcjonariuszy, gdyż każde odbywa się w bardzo ciepłej i pełnej otwartości atmosferze.