Festyn Rodzinny z Policją - Przemoc w rodzinie - KPP Jarocin

Przemoc w rodzinie

Festyn Rodzinny z Policją

kopia_r1

 

 

   Festyn to miejsce nie tylko na dobrze przygotowaną zabawę ale i ciekawie przedstawioną profilaktykę. Mogli się o tym przekonać mieszkańcy Jarocina, którzy uczestniczyli w Festynie Rodzinnym pod hasłem „Reaguj na przemoc” zorganizowanym przez Miejsko Gminny Ośródkę Pomocy Społecznej i Komendę Powiatową Policji w Jarocinie.

 

    Zorganizowany przez Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jarocinie oraz Komendę Powiatową Policji w Jarocinie festyn rodzinny pod hasłem „Reaguj na przemoc” stał się doskonałą okazją do połączenia wypoczynku z nauką. Gry, zabawy, atrakcje z nagrodami, sprzęt policyjny, wojskowy i strażacki. To tylko część atrakcji, którą zagwarantowali najmłodszym mieszkańcom powiatu jarocińskiego organizatorzy festynu rodzinnego pod hasłem „Reaguj na przemoc”.

    Demonstrowany sprzęt wyposażenia wszystkich służb ratowniczych oraz spotkanie z maskotką wielkopolskiej Policji sierżantem Pyrkiem cieszyły się wielkim powodzeniem u najmłodszych uczestników festynu.

   Dobra zabawa, konkursy i pokazy sprzętu to nie wszystko, co organizatorzy mieli do zaoferowania uczestnikom festynu. Impreza ta była także doskonałą okazją do przekazania w ciekawy sposób różnego rodzaju treści profilaktycznych, zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych.

   Palacze przy stanowisku Powiatowej Inspekcji Sanitarno – Epidemiologicznej mogli między innymi zbadać sobie poziom dwutlenku węgla w płucach oraz dowiedzieć się, jak bardzo szkodliwy wpływ na organizm człowieka ma palenie tytoniu. Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej informowali, w jaki sposób należy reagować, gdy mamy do czynienia z przemocą w rodzinie, zarówno jako ofiara jak i świadek takich zachowań.

   Podczas festynu nie zabrakło również tematyki dopalaczy. Grupa teatralna z Liceum Ogólnokształcącego w Jarocinie przygotowała krótkie przedstawienie, które było zaskoczeniem dla zgromadzonych na rynku ludzi. Podczas happeningu młodzież ze wszystkich szkół średnich powiatu jarocińskiego skandowała hasła antydopalaczowe.

   Festyn cieszył się dużym zainteresowaniem wśród wszystkich grup wiekowych w związku z czym organizatorzy już planują kolejne takie przedsięwzięcie.  

 

r5
r4
r1
r7
r2
r6
r3
r8
10r9