Uczniowie z wizytą w komendzie - Bezpieczna Szkoła - gimnazjum - KPP Jarocin

Bezpieczna Szkoła - gimnazjum

Uczniowie z wizytą w komendzie

cz0

 

     W ubiegłym tygodniu, w Komendzie Powiatowej Policji w Jarocinie spotkać można było 28 uczniów, którzy przyszli ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarocinie na spotkanie z policjantami. Podczas wycieczki po budynku komendy dzieci spotkały się z funkcjonariuszami różnych wydziałów, zasiadły za kierownicą radiowozu i wysłuchały kilku rad, jak zadbać o własne bezpieczeństwo.

    Uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarocinie odwiedzili jarocińskich policjantów po to, by poznać ich pracę oraz nauczyć się podstawowych zasad bezpieczeństwa.

     Policjanci zajmujący się prewencją kryminalną wytłumaczyli uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, a przede wszystkim stosowania się do znaków drogowych. Mundurowi przypomnieli też uczniom o obowiązku stosowania elementów odblaskowych, szczególnie teraz, gdy szybko robi się zmrok, któremu często towarzyszy mgła lub opady deszczu.  Jak duża różnica jest w widoczności pomiędzy osobami wyposażonymi w odblaski, a tymi, którzy ich nie mają, uczniowie mogli zobaczyć za pomocą specjalnej tuby edukacyjnej. Funkcjonariusze ostrzegali również przed zabawami w pobliżu dróg i objaśnili na czym polega odpowiedzialność karna nieletnich.

    Młodzi goście mieli także możliwość obejrzenia sprzętu jaki jest na wyposażeniu Policji, w tym pojazdy służbowe - każdy miał możliwość usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu i włączenia sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych. Uczniowie odwiedzili także pomieszczenia techników kryminalistyki, którzy przybliżyli im swoją pracę.

   Na zakończenie spotkania każdy uczeń otrzymał ufundowaną przez WORD w Kaliszu w ramach akcji „Odblask ratuje życie” opaskę odblaskową.

cz7
cz6
cz4
cz5
cz3
cz1
cz8