„DWIE STRONY SIECI” – FINAŁ POWIATOWY KONKURSU - Bezpieczna Szkoła - gimnazjum - KPP Jarocin

Bezpieczna Szkoła - gimnazjum

„DWIE STRONY SIECI” – FINAŁ POWIATOWY KONKURSU

W minionym tygodniu w Jarocińskim Ośrodku Kultury odbyła się gala finałowa powiatowego etapu konkursu „Dwie strony sieci”. Zadaniem uczestników, w zależności od kategorii wiekowej, było wykonanie komiksu lub spotu filmowego promującego bezpieczeństwo w sieci. Zwycięzcy wezmą udział w finale wojewódzkim, który odbędzie się w Poznaniu.

Organizatorem konkursu „Dwie strony sieci” jest Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 6 szkół podstawowych  oraz klas 1 gimnazjalnych. Zadaniem uczestników było wykonanie komiksu (szkoły podstawowe) i spotu filmowego (gimnazjum) promującego bezpieczeństwo podczas korzystania z internetu.

Zanim uczniowie przystąpili do wykonania prac konkursowych, kilkukrotnie spotykali się z policjantką zajmującą się profilaktyką społeczną. Podczas spotkań, zarówno z młodzieżą jak i rodzicami, funkcjonariuszka omawiała różnego rodzaju zagrożenia, z jakimi można spotkać się podczas surfowania po sieci.

Uczniowie, którzy chcieli przystąpić do konkursu mieli za zadanie wykonanie pracy w postaci komiksu bądź spotu filmowego, który przestrzegałby przed zagrożeniami ich rówieśników. Wykonane prace mają uświadamiać, przestrzegać i uczyć, jak sobie radzić z zagrożeniami w cyberprzestrzeni.

Ostatecznie do konkursu przystąpili uczniowie z 4 szkół z powiatu jarocińskiego. Spośród nadesłanych prac komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców poszczególnych kategorii.

Zostali nimi: 

Konkurs na komiks: Weronika Bartniczak, Marcin Pluta, Maksymilian Sztajer z Zespołu Szkół Społecznych w Jarocinie

Konkurs na spot: Franciszek Kaczmarek, Jakub Sobociński ze Szkoły Podstawowej w Żerkowie

Uroczysta gala podsumowująca finał powiatowy konkursu odbyła się 28 kwietnia w Jarocińskim Ośrodku Kultury. Wzięli w niej udział wszyscy uczestnicy konkursu oraz uczniowie szkół, których przedstawiciele nadesłali swoje prace. Podczas gali młodzież zgromadzona w Sali widowiskowej mogła obejrzeć prace konkursowe i wysłuchać prelekcji na temat cyber przestępczości.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii konkursu odebrali nagrody a pozostali uczestnicy upominki i wyróżnienia ufundowane przez partnerów przedsięwzięcia: Starostwo Powiatowe w Jarocinie oraz Urząd Miejski w Jarocinie.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy inwencji twórczej a zwycięzcom życzymy powodzenia podczas etapu wojewódzkiego.