POLICJANCI UCZYLI DZIECI BEZPIECZNYCH ZACHOWAŃ - Bezpieczna Szkoła - gimnazjum - KPP Jarocin

Bezpieczna Szkoła - gimnazjum

POLICJANCI UCZYLI DZIECI BEZPIECZNYCH ZACHOWAŃ

Policjanci z Jarocina, z myślą o bezpieczeństwie dzieci wracających do szkół po feriach, rozpoczęli akcję informacyjną na temat bezpieczeństwa w drodze do szkoły, skierowaną do uczniów szkół podstawowych. Jedno ze spotkań z cyklu odbyło się w Komendzie Powiatowej Policji w Jarocinie. Gośćmi były dzieci ze szkoły podstawowej w Golinie.

Dbając o bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców powiatu jarocińskiego, jarocińscy policjanci niemal codziennie będą spotykać się z najmłodszymi mieszkańcami powiatu. 14 lutego br. mundurowych odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej w Golinie.

      W trosce o bezpieczeństwo dzieci podczas drogi do szkoły jak i w czasie, gdy dzieci są uczestnikami ruchu drogowego także jako rowerzyści, funkcjonariuszka tłumaczyła, jak należy zachowywać się na ulicy, w jaki sposób poruszać się po drogach tam, gdzie nie ma chodników czy jak wygląda prawidłowe przechodzenie przez jezdnię. Policjantka przypomniała najważniejsze zasady zabawy na powietrzu, bezpieczeństwa w domu oraz bezpieczeństwa podczas podróży samochodem. Zorganizowane przedsięwzięcie ma na celu uświadomienie młodym ludziom zagrożeń oraz kształtowanie w nich postaw pozwalających tych niebezpieczeństw unikać.

       Sierż. sztab. Karina Migalska - Cepa przypomniała dzieciom również o elementach odblaskowych, które zapewniają lepszą widoczność a przez to zapewnią większe bezpieczeństwo na drodze.

      Czas szkoły to czas, kiedy dzieci i młodzież są szczególnie narażone na zagrożenia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, dlatego jarocińska Policja przypomina kilka podstawowych zasad, które pozwolą na uniknięcie wielu niebezpieczeństw:

·         Podróżując samochodem pamiętaj o zapięciu pasów, a jeśli nie ukończyłeś 12 lat i nie masz 150 cm wzrostu, siedź w siedzisku

·         W terenie niezabudowanym i nieoświetlonym każdy pieszy ma obowiązek używania elementów odblaskowych,

·         Jeżdżąc rowerem pamiętaj że rower musi mieć sprawne światła, hamulce oraz dzwonek,

·         Gdy idziesz drogą przy której nie ma chodnika, zawsze idź lewą stroną jezdni lub lewym poboczem, będziesz widział pojazd jadący twoim pasem

·         dzieci, które nie ukończyły 7 lat mogą poruszać się po drogach publicznych tylko pod opieką rodziców bądź dorosłego opiekuna

 

            Wizyta w komendzie to dla dzieci zawsze wyjątkowe przeżycie. Nie mogło zakończyć się tylko na nauce. Uczniowie poznali także tajniki pracy technika kryminalistyki, zobaczyli policyjną strzelnicę oraz wyposażenie, jakie w codziennej służbie wykorzystują policjanci.