Turniej BRD rozstrzygnięty

Data publikacji 30.04.2013

brdlid

Finał Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych oraz gimnazjalnych w Jarocinie wyłonił dwie drużyny, które będą reprezentowały powiat jarociński w finale wojewódzkim.

26 kwietnia 2013 r. na terenie Zespołu Szkół nr 3  w Jarocinie odbyła się kolejna edycja powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Reprezentacje 5 szkół podstawowych i 5 gimnazjalnych z powiatu jarocińskiego musieli zmierzyć się z testem wiedzy o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz udzielania pierwszej pomocy. W części praktycznej zespoły miały do pokonania tor przeszkód, którego elementami była między innymi ósemka, slalom i koryto.

Po zaliczeniu wszystkich konkurencji, okazało się, że największą ilość punktów na poziomie szkół podstawowych zdobyli uczniowie z Zespołu Szkół nr 3 w Jarocinie. Na drugiej pozycji uplasowali się uczniowie ze szkoły w Sławoszewie, natomiast miejsce 3 zajęła Szkoła Podstawowa w Witaszycach. W kategorii  gimnazjalistów najlepsi okazali się również uczniowie z Zespołu Szkół nr 3 w Jarocinie, drugie miejsce przypadło Gimnazjum w Rusku, a trzecie reprezentacji Gimnazjum z Kotlina. Zespoły, które zajęły pierwsze miejsce będą reprezentować powiat jarociński na turnieju wojewódzkim.