Byli tak pijani, że nie pamiętali kto kierował - Aktualności - KPP Jarocin

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Byli tak pijani, że nie pamiętali kto kierował

Data publikacji 20.09.2019

3,5 promila i 2,7 to zawartość alkoholu w organizmie dwóch mężczyzn, którzy w takim stanie podróżowali autem. Zanim kierowca usłyszał zarzuty, obaj musieli wytrzeźwieć, by sobie przypomnieć, który siedział za kierownicą. Sprawcy przestępstwa grożą 2 lata więzienia, kara finansowa i zakaz kierowania pojazdem mechanicznym na terenie naszego kraju.

15 września, chwilę po godz. 13.00 dyżurny z Jarocina odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Cerekwicy Nowej. Jak wynikało z informacji, samochód osobowy uderzył w krawężnik. Mężczyźni, którzy się nim przemieszczali, mieli być kompletnie pijani. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol Policji.

Mundurowi na miejscu zastali samochód marki Fiat i dwóch mężczyzn, obywateli Gruzji i Ukrainy, którzy przebywali w pobliżu pojazdu. Policjanci od razu stwierdzili, że obaj mężczyźni są nietrzeźwi. Wskazywały na to trudności z poruszaniem się i całkowita amnezja. Obaj wskazywali kogoś innego jako kierującego pojazdem.

Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy w celu wytrzeźwienia a następnie wykonania z nimi dalszych czynności. Następnego dnia, obaj odzyskali pamięć. Ich zeznania oraz przesłuchania świadków jednocześnie wykazały, że kierowcą fiata był 47-letni obywatel Gruzji, zamieszkujący tymczasowo w gminie Jaraczewo. Jego 28-letni kolega, o wyższym stężeniu alkoholu był pasażerem.

47-latek usłyszał ostatecznie zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi na terenie Polski przez minimum 3 lata. Mężczyzna musi liczyć się również z wysokimi karami finansowymi - świadczeniem pieniężnym na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.