Uczniowie z jarocińskiej „mundurówki” na podium - Aktualności - KPP Jarocin

Aktualności

Uczniowie z jarocińskiej „mundurówki” na podium

Data publikacji 31.05.2017

3 miejsce zajęła reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie w IX Ogólnopolskim Turnieju Klas Policyjnych, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Szkoła Policji w Pile. Uczniowie z Jarocina byli najlepszą drużyną z Wielkopolski. Turniej został objęty honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka.

O miano najlepszej „Klasy Policyjnej Roku 2017” rywalizowało 25 reprezentacji ze szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju, w których prowadzone są klasy o profilu policyjnym. Do udziału w IX finale reprezentacja ZSP 2 zakwalifikowała się w wyniku eliminacji, w których udział wzięło ponad 70 szkół z całej Polski.

 

Podczas dwudniowych zmagań, czteroosobowe drużyny rywalizowały ze sobą w następujących konkurencjach:

- umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy;

- strzelaniu

- torze przeszkód;

- teście wiedzy obejmującym wiedzę o Policji.

 

 Po rozegraniu wszystkich konkurencji reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Jarocinie uplasowała się na III miejscu, uzyskując łącznie 411 punktów. Uczniowie zdobyli tym samym  puchar Komendanta Szkoły Policji w Pile insp. Beaty Różniak – Krzeszewskiej. Lepszymi od zawodników z ZSP 2 w Jarocinie  okazali się reprezentanci szkół w Słupsku – 425 pkt.  I w Żorach 415 pkt.

 Kierownikiem reprezentacji jarocińskiej „Dwójki” w składzie Marcin Orszulak, Mateusz Kmieciak, Marcin Podemski i Zuzanna Kaczmarek była Arleta Krygier – Rybczyńska.

Reprezentacja Zespolu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie jeszcze dwukrotnie stawała na podium. Za zajęcie II miejsca  w konkurencji udzielania pierwszej pomocy i za II miejsce w torze przeszkód.

W tegorocznej edycji Szkoła Policji w Pile oraz Fundacja ITAKA zorganizowały dodatkowo konkurs pod hasłem „Ucieczka to nie rozwiązanie. Film promujący inne niż ucieczka sposoby rozwiązywania problemów”.

Konkurs skierowany był do uczniów wszystkich szkół, które wzięły udział w eliminacjach do IX Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych. Zadaniem uczestników konkursu było nagranie, maksymalnie 60-sekundowego filmu propagującego inne niż ucieczka sposoby radzenia sobie z problemami.

 "Zanim uciekniesz..." film przygotowany przez Sandrę Mikołajewską, Maksimę Nowak i Wiktorię Sierszuła z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 imienia Eugeniusza Kwiatkowskiego w Jarocinie był jednym z dwóch wyróżnionych filmów.

 

Agnieszka Zaworska

 

Mat. Źródłowy: Szkoła Policji w Pile

Zdjęcia: Paulina Politowska/Szkoła Policji w Pile