Kolejni piraci stracili prawa jazdy - Aktualności - KPP Jarocin

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni piraci stracili prawa jazdy

Data publikacji 24.05.2017

Jeden pędził z prędkością 105 km/h w terenie zabudowanym. Drugi nagminnie łamał przepisy kierując samochodem ciężarowym. Obaj stworzyli realne zagrożenia w ruchu drogowym. Obaj mają zatrzymane prawa jazdy.

    Policjanci złapali pirata drogowego na szybkiej jeździe we wtorek na drodze gminnej w Panience w gminie Jaraczewo.

   Podczas porannego nadzoru nad ruchem drogowym na terenie gminy Jaraczewo, mundurowi z jarocińskiej drogówki zauważyli Nissana Qashqai, którego kierowca jechał w ich kierunku z nadmierną prędkością. Przyrząd do pomiaru prędkości, który funkcjonariusze wymierzyli w kierunku pędzącego samochodu wykazał, że pojazd porusza się z prędkością 105 km/h.

   Pomiar został przeprowadzony na drodze gminnej, w obszarze zabudowanym, gdzie dopuszczalna prędkość z jaką mogą poruszać się pojazdy wynosi 50 km/h. Tym samym 58-letni mieszkaniec powiatu średzkiego przekroczył ją o 55 km/h.

    Zgodnie z obowiązującymi przepisami, pirat drogowy został ukarany i 10 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali też na 3 miesiące jego uprawnienia do kierowania.

     Tego samego dnia po południu dyżurny jarocińskiej komendy został poinformowany telefonicznie przez kierowców przemieszczających się krajową 11 o nagminnym łamaniu przepisów przez kierującego samochodem ciężarowym wraz z naczepą. Jak wynikało z informacji, kierowca ciężarowej Scani wraz z naczepą kilkukrotnie dokonał manewrów wyprzedzania w miejscach niedozwolonych takich jak skrzyżowanie, przejście dla pieszych czy linia podwójna ciągła. Swoją jazdą miał stwarzać zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

    Policjanci zatrzymali kierowcę ciężarówki do kontroli tuż przed Jarocinem. Zarówno zgłaszający, jak i inni przejeżdżający w tym miejscu kierowcy potwierdzali, że sposób jazdy siedzącego za kółkiem Scani nie należał do bezpiecznych.

    Kierującym samochodem ciężarowym okazał się 23-letni mieszkaniec powiatu pajęczańskiego w woj. łódzkim. Z popełnione wykroczenia mężczyzna odpowie przed sądem w Jarocinie. Policjanci już zatrzymali mu uprawnienia do kierowania.

    Pomimo nieustających apeli Policji o rozwagę na drogach, wciąż zdarzają się kierowcy, którzy mają za nic bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego. Zdarzają się jednak tez kierowcy, którzy nie boją się zareagować i informują o zagrożeniach Policję. To dzięki takim osobom piraci drogowi są eliminowani z ruchu drogowe3go i ponoszą konsekwencje za swoje nieodpowiedzialne zachowanie. Być może dzięki takim osobom udało się uniknąć kolejnej tragedii.