Trzech kierowców straciło prawo jazdy za alkohol za kierownicą - Stop pijanym na drodze - KPP Jarocin

Stop pijanym na drodze

Trzech kierowców straciło prawo jazdy za alkohol za kierownicą

an_lid

 

      W ciągu minionego weekendu trzech kierowców straciło prawo jazdy za jazdę pod wpływem alkoholu. Jeden z zatrzymanych kierował samochodem mając 1,7 promila alkoholu w organizmie. 

 

 

    7 lutego br. po godz. 16.00 policjanci z Jarocina na jednej z ulic miasta zatrzymali do kontroli renault trafic. Podczas rozmowy z mężczyzną, mieszkańcem powiatu jarocińskiego, wyczuli woń alkoholu. Badanie na urządzeniu pomiarowym wykazało że podczas kierowania pojazdem, miał on w organizmie 1,2 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i uniemożliwili dalszą jazdę. Za swój czyn odpowie on też przed sądem. Za przestępstwo kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara więzienia do dwóch lat.


     Taka sama kara grozi 28-letniemu mieszkańcowi gminy Jarocin, którego policjanci zatrzymali kilka godzin później na ulicy Powstańców Wielkopolskich w Jarocinie. Mężczyzna kierował samochodem marki Skoda  mając w organizmie również 1,2 promila.

     Kolejnym zatrzymanym, który wybrał się na przejażdżkę z promilami był mieszkaniec Jarocina. Podczas badania stanu trzeźwości policjanci ustalili, że mężczyzna kierując samochodem marki Opel Vectra miał w sobie ponad 1,7 promila.

 

   Cała trójka poniesie konsekwencje za popełnione przez siebie przestępstwo. Już stracili prawa jazdy. Sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat oraz skazać ich na dwa lata więzienia.