"Trzeźwy poranek" - akcja jarocińskiej drogówki - Stop pijanym na drodze - KPP Jarocin

Stop pijanym na drodze

"Trzeźwy poranek" - akcja jarocińskiej drogówki

kopia_trz.1

 

    9 stycznia od wczesnych godzin porannych na drogach powiatu jarocińskiego policjanci z Jarocina przeprowadzili działania „Trzeźwy poranek” ukierunkowane na wyeliminowanie  z ruchu drogowego kierowców jadących po alkoholu. Ich efektem było zatrzymanie jednego kierowcy, który usiadł za kierownicą mając ponad promil alkoholu w organizmie. 

 

 

    Działania policjantów jarocińskiej „drogówki” miały na celu ujawnienie i wyeliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierowców, którzy stwarzają największe zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Działania prowadzone były przede wszystkim w centrum Jarocina.

    Podczas dzisiejszych działań policjanci poddali badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu ponad 1200 osób kierujących pojazdami. Jeden z nich kierował swoim samochodem „na podwójnym gazie”.

     Mężczyzna, 24 letni mieszkaniec gminy Żerków został zatrzymany przez mundurowych do kontroli w Jarocinie na drodze wojewódzkiej 443. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości 24 – latka, kierowcy renault scenic wykazało, że w swoim organizmie ma on ponad 1,1 promila alkoholu.

      Policjanci zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania oraz dowód rejestracyjny pojazdu z uwagi na niezgodność danych w nim zawartych ze stanem rzeczywistym pojazdu. Mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości za co grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Ponadto za jazdę na „podwójnym gazie” sąd może orzec także utratę uprawnień do kierowania na okres od 1 roku do 10 lat. 
trz.4
trz.3