Trzy kolizje w zaledwie dwie godziny - Fotoprzestroga - KPP Jarocin

Fotoprzestroga

Trzy kolizje w zaledwie dwie godziny

a0

 

     Aż do trzech kolizji doszło w miniony piątek na drogach powiatu jarocińskiego w ciągu zaledwie dwóch godzin. We wszystkich powodem było niezachowanie należytych środków ostrożności. Apelujemy do kierowców o spokojną i rozsądną jazdę.

 

 

 

22 października br. oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Cielczy na skrzyżowaniu ulic Słowikowa i Jarocińska. Skierowani na miejsce policjanci Zespołu Ruchu Drogowego jarocińskiej komendy  ustalili, że 19-letnia mieszkanka gminy Jarocin, kierując samochodem osobowym marki Ford Eskort,  w sposób nieprawidłowy podjęła manewr omijania i doprowadziła do bocznego zderzenia z dostawczym Renault kierowanym przez 33-letniego mężczyznę. Kierowcy byli trzeźwi. Sprawczyni została ukarana mandatem karnym.

Zaledwie godzinę później doszło do kolejnej, bardzo groźnie wyglądającej kolizji na drodze wojewódzkiej 443. Tym razem kierujący Daichatsu 34-letni mieszkaniec gminy Jarocin nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze doprowadzając tym samym do bocznego zderzenia z ciągnikiem rolniczym marki Zetor kierowanym przez 22-latka. Uderzenie było tak silne, że w ciągniku urwało się tylne koło. Na szczęście, pomimo poważnych uszkodzeń  pojazdów, ich kierowcy nie odnieśli poważnych obrażeń. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Za spowodowanie kolizji drogowej kierujący Daichatsu został ukarany mandatem.

Kilka minut po godzinie 14.00 dyżurny otrzymał następne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Rusku na ul. Jabłoniowej. Tym razem powodem kolizji było niezachowanie bezpiecznego odstępu za pojazdem poprzedzającym przez 38-letniego  kierowcę Nissana, który najechał na tył Fiata Seicento. Fiatem podróżował 26-letni mieszkaniec gminy Jaraczewo. Na kierowcę Nissana policjanci nałożyli mandat karny.

Apelujemy do kierowców o spokojną i rozsądną jazdę. Unikajmy nadmiernych prędkości, brawury i pośpiechu. Pamiętajmy, że na drogach jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale także za innych uczestników ruchu drogowego. Przypominamy, że jesienna aura bywa bardzo zdradliwa. Mgła i opady deszczu powodują, że nawierzchnie dróg robią się śliskie co znacznie wydłuża drogę hamowania. Równie groźne jest wychodzące nagle spoza chmur ostre, rażące w oczy słońce.

Ku przestrodze prezentujemy kilka zdjęć z ostatnich zdarzeń drogowych, do których doszło w powiecie jarocińskim.

 

a20
a10