Tragiczny wypadek w Kotlinie - Fotoprzestroga - KPP Jarocin

Fotoprzestroga

Tragiczny wypadek w Kotlinie

a1

 

     Do tragicznego zdarzenia drogowego doszło wczoraj w godzinach wieczornych na drodze krajowej nr 11 w miejscowości Kotlin. Ford ka, wyjeżdżając z parkingu, zderzył się z ciężarowym volvo, w wyniku czego śmierć na miejscu ponieśli dwaj mężczyźni podróżujący samochodem osobowym.

Do zdarzenia doszło 20 grudnia na drodze krajowej nr 11 w miejscowości Kotlin.

    Na miejscu mundurowi ustalili, że do zderzenia doszło w momencie, gdy kierujący samochodem marki Ford Ka wykonywał manewr włączania się do ruchu z parkingu na drogę krajową. W bok pojazdu uderzył jadący w kierunku Jarocina samochód ciężarowy marki Volvo z naczepą, którym kierował 67-letni mieszkaniec powiatu łęczyńskiego. Siła uderzenia była tak duża, że samochód osobowy wypadł na pobocze. By móc udzielić pomocy podróżującym fordem mężczyznom strażacy musieli użyć sprzętu hydraulicznego.

     Chwilę później przybyły na miejsce lekarz pogotowia stwierdził zgon obu mężczyzn – 45-letniego kierowcy i 30-letniego pasażera samochodu osobowego (obywatela Ukrainy). Kierowca volvo był trzeźwy.

    Na czas prowadzonych przez policję oraz prokuratora czynności droga była całkowicie zamknięta. Utrudnienia w ruchu trwały do godziny 2.30. Policjanci wyznaczyli objazdy.

    Policja w Jarocinie prowadzi postępowanie w celu ustalenia przyczyn i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.  
a5
a8
a4