Wypadek drogowy - jedna osoba zginęła - Fotoprzestroga - KPP Jarocin

Fotoprzestroga

Wypadek drogowy - jedna osoba zginęła

12-0

 

      Do tragicznego zdarzenia drogowego doszło dzisiaj w godzinach porannych na drodze krajowej nr 12 w miejscowości Góra. W wykonujący manewr skrętu samochód osobowy uderzyły dwa inne pojazdy w wyniku czego śmierć poniósł 67 – letni mężczyzna.

 

 

    Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 12 z Jarocina w kierunku Gostynia, przy wjeździe do miejscowości Góra. O zdarzeniu policjanci zostali poinformowani chwilę po godz. 8.00 rano.

    Na miejscu mundurowi ustalili, że do zderzenia doszło w momencie, gdy kierujący samochodem marki Fiat Uno, 67 – letni mieszkaniec gminy Jaraczewo wykonywał manewr skrętu w lewo na teren pobliskiej posesji. Na tył pojazdu najechał jadący w kierunku Jarocina samochód marki Opel Vectra, którym podróżował mieszkaniec powiatu rawickiego. Następnie w przód fiata uderzył jadący z kierunku przeciwnego samochód dostawczy marki Kia kierowany przez 30 – letniego mieszkańca gminy Jarocin.

     Chwilę później na miejsce przybyły policja i służby ratownicze. Pomimo prowadzonej reanimacji lekarz pogotowia stwierdził zgon 67 – latka. Do szpitala przewieziony został natomiast kierowca kii. Z uwagi na spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania kierującemu oplem vectrą. Zarówno kierowca opla jak i kierowca vectry byli trzeźwi.

    Na czas prowadzonych przez policję oraz prokuratora czynności droga była całkowicie zamknięta.

    Policja w Jarocinie prowadzi postępowanie w celu ustalenia przyczyn i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.  

 

12-1
12-3
12-2
12-4