Nie zatrzymała się na stopie, straciła prawo jazdy - Fotoprzestroga - KPP Jarocin

Fotoprzestroga

Nie zatrzymała się na stopie, straciła prawo jazdy

kopia_1233

 

     20 – letnia kobieta straciła prawo jazdy po tym, jak nie zatrzymała się przed znakiem „STOP”. Zignorowanie nakazu zatrzymania zakończyło się zderzeniem z innym, prawidłowo jadącym samochodem osobowym. Za popełnione wykroczenie policjanci skierują wniosek o ukaranie do sądu.

 

Do zdarzenia doszło chwilę przed godziną 20.00 w centrum Jarocina. Kierująca fordem mondeo zbliżając się do skrzyżowania z drogą z pierwszeństwem zignorowała znak drogowy „STOP” nakazujący bezwzględne zatrzymanie się, i z dużą prędkością wjechał na skrzyżowanie wprost pod jadącego prawidłowo osobowego opla astrę.

    W wyniku zderzenia oba pojazdy, mondeo należące do sprawcy – 20 letniej mieszkanki gminy Jaraczewo jak i opel, którym podróżował 22 – letni mężczyzna wraz z trójką pasażerów, zostały poważnie uszkodzone.

     Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującej fordem, ponieważ w rażący sposób naruszyła obowiązujące przepisy oraz stworzyła realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Za popełnione wykroczenia kobieta odpowie teraz przed sądem, który może orzec zakaz prowadzenia pojazdów oraz nałożyć karę grzywny nawet do 5 tysięcy złotych.
1233
1231
1232