Zlekceważył czerwone światło – stracił prawo jazdy - Bezpieczne drogi - KPP Jarocin

Bezpieczne drogi

Zlekceważył czerwone światło – stracił prawo jazdy

54–letni mężczyzna stracił prawo jazdy po tym, jak nie dostosował się do sygnalizacji świetlnej dającej czerwone światło. Zignorowanie nakazu zatrzymania zakończyło się zderzeniem z innym, prawidłowo jadącym samochodem osobowym. Za popełnione wykroczenie policjanci skierują wniosek o ukaranie do sądu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, chwilę przed godziną 10.00 w centrum Jarocina. Kierujący samochodem ciężarowym marki Scania zbliżając się do skrzyżowania zignorował czerwone światło  nadawane przez sygnalizator, nakazujące bezwzględne zatrzymanie się, i z dużą prędkością wjechał na skrzyżowanie wprost na jadącego prawidłowo osobowego Fiata Seicento.

    W wyniku zderzenia fiat, którym podróżowała 33–letnia kobieta, mieszkanka gminy Jarocin został poważnie uszkodzony. Kierującej nim kobiecie policjanci, którzy jako pierwsi przybyli na miejsce zdarzenia, udzielili natychmiastowej, niezbędnej pierwszej pomocy, łącznie z zatrzymaniem krwawienia. 33-latka trafiła do szpitala, na szczęście obrażenia okazały się nie zagrażające życiu.

     Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującemu Scanią, ponieważ w rażący sposób naruszył obowiązujące przepisy oraz stworzył realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Za doprowadzenie do zdarzenia drogowego mężczyzna odpowie teraz przed sądem.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek na drogach. Bezpieczeństwo nasze i innych uczestników ruchu drogowego w znacznej mierze uzależnione jest od przestrzegania przepisów drogowych.