Sierżant Pyrek nauczycielem - Z Pyrkiem bezpieczniej - KPP Jarocin

Z Pyrkiem bezpieczniej

Sierżant Pyrek nauczycielem

kopia_p4

 

     Policjanci z Jarocina spotkali się z uczniami klas I – III szkół podstawowych w ramach programu: "Bezpiecznie to wiedzieć i znać". W rolę nauczyciela wcieliła się maskotka wielkopolskiej Policji – sierżant Pyrek.

 

 

    Policjanci z Zespołów Dzielnicowych  Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie rozpoczęli kolejne spotkania z uczniami szkół podstawowych w ramach programu "Bezpiecznie to wiedzieć i znać". Tym razem podstawowym tematem spotkań jest bezpieczeństwo dzieci podczas zabawy zarówno w domu jak i na podwórzach czy placach zabaw.

     Do każdego spotkania z mundurowymi dzieci podchodzą z ogromnym entuzjazmem i chętnie angażują się w rozmowę oraz pokazy praktyczne. Tym razem jednak ich radość była szczególna ponieważ w rolę nauczyciela wcieliła się maskotka wielkopolskiej Policji – sierżant Pyrek.

    Pyrek przypomniał małym słuchaczom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, przypominając o obowiązku korzystania z elementów odblaskowych.

     Mundurowi sprawdzili także wiedzę dzieci o numerach alarmowych i w jakich sytuacjach mają z nich korzystać. Wraz z dziećmi przeprowadzili również symulację zgłoszenia na numer alarmowy tłumacząc przy tym,  jakie informacje są istotne dla przyjmującego zgłoszenie.

    Na koniec spotkania policjanci opowiedzieli dzieciom o różnych aspektach pracy policjanta, pokazali słuchaczom różne elementy umundurowania oraz sprzęt wykorzystywany przez mundurowych w codziennej służbie.

p5
p3

p4
p2