Policyjne spotkanie z podopiecznymi Ogrodu Marzeń - Z Pyrkiem bezpieczniej - KPP Jarocin

Z Pyrkiem bezpieczniej

Policyjne spotkanie z podopiecznymi Ogrodu Marzeń

pyrek0

 

    Maskotka wielkopolskiej Policji Sierżant Pyrek oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie odwiedzili podopiecznych fundacji Ogród Marzeń i dzieci z Domu Dziecka. Policjanci pokazali dzieciom, na czym polega praca policjanta  i porozmawiali o bezpieczeństwie.

 

 

    Sierżant Pyrek gościł wczoraj w Żerkowie. Przyjechał tam specjalnie z Poznania na obóz, w którym uczestniczyły niepełnosprawne dzieci, podopieczni Fundacji „Ogród marzeń” oraz dzieci z Domu Dziecka . Dzieci były bardzo zaskoczone wizytą tak niecodziennego gościa, który gościł u nich po raz pierwszy. Dzięki temu każde dziecko miało niepowtarzalną okazję zobaczyć maskotkę wielkopolskiej policji, uścisnąć jej dłoń i zrobić pamiątkowe zdjęcie z sierżantem Pyrkiem.

     Podczas spotkania dzielnicowi Zespołu Dzielnicowych w Żerkowie: mł. asp. Bartosz Szymkowiak i mł. asp. Nikodem Hojak omówili zasady bezpiecznego spędzania czasu i bezpiecznego podróżowania samochodem. W spotkaniu uczestniczyli także policjanci jarocińskiego Zespołu Ruchu Drogowego, którzy pokazali dzieciom, na czym polega ich praca. W ramach profilaktyki  maluchy otrzymały też od policjantów obrazki do kolorowania o tematyce bezpieczeństwa na drodze.

 

    Podczas spotkania policjanci pokazali dzieciom sprzęt, który wykorzystują w swojej codziennej pracy oraz sprzęt wykorzystywany tylko podczas specjalnych akcji: kaski, tarcze umundurowanie policjanta grupy realizacyjnej. Dzieci z zainteresowaniem słuchały prelekcji, jedna największą radość sprawiła im możliwość siedzenia za kierownica policyjnego radiowozu w prawdziwej, policyjnej czapce.

 

     Za spotkanie z dziećmi policjanci podziękowali maluchom sygnałami dźwiękowymi i świetlnymi, które wzbudziły w nich wiele emocji.
pyrek1
pyrek6
pyrek3
pyrek9
pyrek8
pyrek5
pyrek4
pyrek2
pyrek7