Pyrek z wizytą u „Wesołych Ogrodników” - Z Pyrkiem bezpieczniej - KPP Jarocin

Z Pyrkiem bezpieczniej

Strona znajduje się w archiwum.

Pyrek z wizytą u „Wesołych Ogrodników”

Maskotka wielkopolskiej Policji Sierżant Pyrek oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie odwiedzili podopiecznych fundacji Ogród Marzeń podczas finału akcji Wesołych Ogrodników.

    Sierżant Pyrek gościł w minioną niedzielę w Żerkowie. Przyjechał tam specjalnie z Poznania na finał Akcji Wesołych Ogrodników, która od kilku lat organizowana jest dla niepełnosprawnych dzieci, podopiecznych Fundacji „Ogród Marzeń”. Dzieci były bardzo zaskoczone wizytą tak niecodziennego gościa, który był u nich nie po raz pierwszy. Dzięki temu każde dziecko, każdy wolontariusz i osoby które pojawiły się na Finale, miały okazję zobaczyć maskotkę wielkopolskiej Policji, uścisnąć jej dłoń i zrobić pamiątkowe zdjęcie z sierżantem Pyrkiem.

    Policjanci z Jarocina często spotykają się z podopiecznymi „Ogrodu Marzeń”, miedzy innymi podczas letnich obozów organizowanych przez Fundację, prowadzą dla dzieci prelekcje o bezpieczeństwie i pokazują swoją codzienna pracę w czasie wizyt dzieci w komendzie. Każde takie spotkanie jest dużym przeżyciem zarówno dla dzieci jak i dla policjantów, których cieszy uśmiech każdego z nich.

Podczas spotkania policjanci omówili zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zasady bezpiecznej zabawy zarówno w domu , jak i w miejscach publicznych takich jak place zabaw czy skwery. Mundurowi wręczyli dzieciom biorącym udział w akcji elementy odblaskowe, by w ten sposób zwiększyć ich bezpieczeństwo podczas poruszania się po drogach.

     Za spotkanie z dziećmi policjanci podziękowali maluchom sygnałami dźwiękowymi i świetlnymi, które wzbudziły w nich wiele emocji. 

 

Agnieszka Zaworska