Policyjna akcja Nie bądź obojętny na bezdomnych - "Razem Bezpieczniej" - KPP Jarocin

"Razem Bezpieczniej"

Policyjna akcja Nie bądź obojętny na bezdomnych

 odznaka

     3 listopada funkcjonariuszka zajmująca się prewencją kryminalną jarocińskiej Policji wraz z pracownikiem Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jarocinie odwiedzali miejsca w których mogą przebywać osoby bezdomne, ustalone podczas jesiennych działań rozpoznawczych. 

 

 

Okres zimowy jest najtrudniejszym okresem dla osób, które nie mają domów, mieszkań oraz dla tych, którym warunki materialne często nie pozwalają na zakup opału na zimę. Policjanci nie chcąc dopuścić do sytuacji prowadzących do zgonów osób bezdomnych na skutek wychłodzenia organizmu, podejmują każdego roku działania zmierzające do zapobiegania takim zdarzeniom.

    Działania na rzecz pomocy bezdomnym prowadzone są wspólnie z innymi instytucjami, takimi jak Ośrodki Pomocy Społecznej czy Służby Ochrony Kolei. 3 listopada policjanci wraz z pracownikiem MGOPOS sprawdzali miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne – ogródki działkowe, pustostany oraz budynki przeznaczone do rozbiórki. W miejscach, w których najczęściej przebywać mogą bezdomni, mundurowi zostawiali ulotki informujące, gdzie bezdomni mogą uzyskać pomoc, o funkcjonujących w najbliższej okolicy noclegowniach.

    Policjanci apelują o zwracanie szczególnej uwagi na osoby bezdomne, samotne czy też nietrzeźwe, które mogą stać się ofiarami mrozów. Jeżeli widzimy osobę, której życie może być zagrożone, zadzwońmy na numer 997 lub 112. Wystarczy jeden telefon by uratować komuś życie.

 

bz3
bz1
bz2