Z dziećmi o bezpieczeństwie - "Razem Bezpieczniej" - KPP Jarocin

"Razem Bezpieczniej"

Z dziećmi o bezpieczeństwie

wit0

 

      Policjantów z Komendy Powiatowej w Jarocinie odwiedziły dzieci z I klas Szkoły Podstawowej w Witaszycach. Uczniowie wysłuchali porad jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły i nie stwarzać zagrożenia dla innych.

 

 

     Podstawowym tematem spotkania było omówienie przez policjantkę prowadzącą spotkanie podstaw bezpiecznego zachowania się przez dzieci w czasie gdy pokonują one drogę do szkoły lub z niej wracają, a także bezpieczeństwa w czasie jazdy rowerem. Funkcjonariuszka tłumaczyła dzieciom również, którą stroną drogi należy chodzić, gdy brak jest chodnika

     Policjantka przypomniał także maluchom o obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa i siedzenia w foteliku podczas podróży samochodem. Mali słuchacze dowiedzieli się, jakie skutki może nieść za sobą niekorzystanie z tego wyposażenia podczas nagłego hamowania samochodu lub zderzenia z innym pojazdem. Ponadto przypomniano dzieciom by zawsze w czasie spacerów po zmroku korzystały z elementów odblaskowych, które widoczne z ponad 100 metrów, mogą uratować im życie.

    Dzieci wykazały się dużym zainteresowaniem oraz zrozumieniem i same także miały wiele pytań do prowadzącego spotkanie policjanta. Na zakończenie spotkania maluchy otrzymały kolorowankę z numerami alarmowymi poszczególnych służb ratowniczych, i mogły usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu  co sprawiło im największą frajdę.

wit2
wit4
wit1
wit3