„Dzień odblasków” z Pyrkiem i Mikołajem - "Razem Bezpieczniej" - KPP Jarocin

"Razem Bezpieczniej"

„Dzień odblasków” z Pyrkiem i Mikołajem

6 grudnia to dla dzieci dzień radości i prezentów. Wczoraj, na jarocińskim rynku prezenty, razem z Świętym Mikołajem, rozdawał także sierżant Pyrek. W ramach ogólnopolskiej akcji „Dzień odblasków” najmłodsi otrzymali odblaskowe elementy.

Dla dzieci „Mikołajki” to dzień szczególny, wypatrują Mikołaja i upominków. I choć prezentów wczoraj było dużo, maskotka wielkopolskiej Policji także stała się na chwilę Świętym Mikołajem. Sierżant Pyrek, bo o nim mowa, wraz ze swoimi pomocnikami, policjantami ruchu drogowego, dzielnicowymi i profilaktykiem  wręczali dzieciom elementy odblaskowe.

Choć upominek to niewielki i nie drogi, niejednokrotnie bezcenny – ratujący życie. A dbałość o życie ludzie i zdrowie, a szczególnie dzieci, jest dla każdego policjanta najważniejsze. Policjanci przestrzegali maluchy przed niebezpieczeństwami czyhającymi na drodze i tłumaczyli, jak wiele dla bezpieczeństwa znaczy nawet niewielki odblask.

Dzieci, które tłumnie zebrały się na jarocińskim Rynku, z radością witały niezwykłych gości. Zarówno Mikołaj jak i jego pomocnicy: śnieżny bałwanek i sierżant Pyrek mieli dużo zajęcia podczas pozowania do zdjęć. Ale w tak szczególnym dniu jak „Mikołajki” nie było mowy, by marzenie jakiegoś dziecka mogło pozostać niespełnionym.

Wszystkim dzieciom, zarówno dużym i małym, sierżant Pyrek wraz z policjantami życzą szczęśliwego, radosnego i bezpiecznego dzieciństwa.