KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO PRZEZ ….CAŁY ROK SZKOLNY - "Razem Bezpieczniej" - KPP Jarocin

"Razem Bezpieczniej"

KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO PRZEZ ….CAŁY ROK SZKOLNY

Za nami pierwszy miesiąc roku szkolnego, a policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie nie zwalniają . Prawie co dzień spotykają się z dziećmi z powiatu jarocińskiego właśnie po to by uczyć najmłodszych i zapewnić im bezpieczeństwo. Tym razem policjanci odwiedzili szkoły w Jarocinie oraz Rusku.

Wszystko w ramach programu  Kręci Mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”, nawiązujący      do poprzednich kampanii MSWiA, w ramach których w całej Polsce odbyły się tysiące spotkań propagujących wiedzę o bezpieczeństwie – szczególnie wśród dzieci i młodzieży. 

Podczas spotkań dzielnicowi oraz policjantka do spraw profilaktyki  szczególną uwagę zwracają na najmłodsze dzieci zaczynające przygodę z edukacją. Głównym z tematów jest bezpieczeństwo            w ruchu drogowym. Dzieci zapoznają się z przepisami dotyczącymi ruchu pieszych, jak prawidłowo przechodzić przez przejście dla pieszych oraz jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Podczas prelekcji poruszana jest tematyka jak prawidłowo poruszać się rowerem, oraz utrwalenie  zasad  prawidłowego korzystania z fotelików oraz podstawek. 

Dzieci podczas spotkań chętnie włączają się do rozmowy wykazując dużą wiedzę  oraz opowiadają     o swoich przeżyciach  związanych z użytkowaniem dróg, co pozwala na obrazowanie niebezpieczeństw jakie mogą ich spotkać podczas samodzielnego poruszania się jako niechronieni uczestników ruchu drogowego