Z Policją o bezpieczeństwie podczas prac polowych - "Razem Bezpieczniej" - KPP Jarocin

"Razem Bezpieczniej"

Z Policją o bezpieczeństwie podczas prac polowych

Lato to dla jednych czas wypoczynku, dla innych zaś, szczególnie rolników, wzmożonej pracy. Pracy, która często niesie za sobą wypadki. Jak ich uniknąć i w jaki sposób zapewnić bezpieczeństwo podczas prac polowych dzieciom, mówili policjanci z Jarocina.

Sezon letni w pełni. Słoneczna aura sprzyja rozpoczynającym się pracom żniwnym. Na polach widać coraz więcej kombajnów a za nimi prasy rolnicze. Wielogodzinna praca w polu jest nie tylko ciężka, ale także bardzo niebezpieczna. Narażeni na niebezpieczeństwo są zarówno dorośli jak i dzieci, które często przy pracach polowych pomagają swoim rodzicom.

Jakie to są zagrożenia, jak często dochodzi do wypadków podczas prac polowych, jakie są ich skutki a przede wszystkim jak ich uniknąć. To tematyka spotkań prowadzonych przez jarocińskich policjantów z mieszkańcami wsi na Terenie powiatu jarocińskiego.

W ubiegłym tygodniu mł. asp. Karina Migalska - Cepa wraz z dzielnicowymi mł. asp. Marcinem Andrzejewskim i st. sierż. Dariuszem Barankiem   spotkali się z grupą rolników z terenu gminy Jaraczewo.

Policjanci skupili się nie tylko na zagrożeniach związanych z pracami, ale także z tymi, do których często dochodzi podczas przemieszczania się maszyn rolniczych drogami publicznymi. Funkcjonariusze przypomnieli o obowiązku przewożenia hedera na specjalnym wózku, o konieczności sprawdzenia stanu technicznego pojazdów tak, by wszystkie elementy m.in. światła kierunkowe działały prawidłowo.

Jednym z poruszanych tematów było bezpieczeństwo dzieci, które chętnie angażują się w prace polowe. Mundurowi przestrzegali przed przewożeniem dzieci na przyczepach czy przed obsługą pras rolniczych, przypominając że to rodzice są odpowiedzialni za zapewnienie im bezpieczeństwa.