Motoserce po raz IX z Policją - "Razem Bezpieczniej" - KPP Jarocin

"Razem Bezpieczniej"

Strona znajduje się w archiwum.

Motoserce po raz IX z Policją

Policjanci z Komendy Powiatowej w Jarocinie włączyli się w Ogólnopolską Akcję Krwiodawstwa „MotoSerce”. Odbyła się ona już po raz dziewiąty. Kampania ma na celu propagowanie idei krwiodawstwa. Jest organizowana z myślą o poprawie bezpieczeństwa najmłodszych.

W niedzielę, 9 kwietnia 2017 r. jarociński rynek zapełnił się fanami dwóch i czterech kółek. Akcja  rozpoczęła się paradą około 200 motocykli oraz zabytkowych samochodów i ciągników rolniczych,  która w asyście policyjnych radiowozów  przejechała ulicami Jarocina, Zakrzewa i Goliny. Uczestnicy festynu mogli obejrzeć wystawę motocykli, pokaz ratownictwa medycznego oraz pokaz ratowania ofiar wypadku samochodowego. Inicjatorem imprezy organizowanej przy udziale jarocińskiej Policji są motocykliści Ziemi Jarocińskiej  zrzeszonych w Stowarzyszeniu "Born To Ride".

    Głównym punktem akcji, jak mówi hasło kampanii  MotoSerce - Motocykliści Dzieciom, była zbiórka krwi. Jak co roku,  oddano bardzo dużą ilość tego bezcennego leku. Honorowymi dawcami zdecydowało się być kilkadziesiąt osób. Wśród honorowych dawców znaleźli się także policjanci z jarocińskiej komendy.

    Jedną z atrakcji kampanii była próba jazdy na rowerze. Uczestnicy zadania musieli wykonać wyznaczoną trasę jadąc w alkogoglach. Startujący w konkursie mogli się przekonać, jak bardzo utrudnione jest kierowanie jednośladem w stanie nietrzeźwości.   

    Początek sezonu motorowego zainaugurowany na jarocińskim rynku był dla policjantów z jarocińskiej drogówki okazją do przeprowadzenia działań „Bezpieczny bo widoczny”. Podczas festynu policjanci rozdali dzieciom odblaskowe zawieszki, ufundowane w ramach współpracy przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie.  Elementy odblaskowe w postaci kamizelek z rak policjantów odebrali także motocykliści. Odblaski mają zapewnić najmłodszym oraz wielbicielom motocykli ich widoczność podczas poruszania się po drogach po zmroku tak, by byli widoczni dla innych użytkowników dróg.

    Pomimo iż co roku mieszkańcy Jarocina oddają coraz więcej krwi, chodzi o to, by coraz mniej dzieci musiało z niej korzystać w wyniku wypadków drogowych.