Bezpieczne ferie z Policją - "Razem Bezpieczniej" - KPP Jarocin

"Razem Bezpieczniej"

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne ferie z Policją

Działania pod hasłem „Bezpieczne Ferie 2017” to nie tylko wzmożona praca Policji na drogach, to także ogromna ilość spotkań z dziećmi mająca na celu ustrzeżenie ich przed zagrożeniami w czasie zimowej laby.

Dbając o bezpieczeństwo najmłodszych podczas ferii zimowych jarocińscy policjanci od kilku dni spotykają się z uczniami szkół i uczestnikami zimowisk. W miniony piątek policjantka spotkała się z uczniami klas I-VI Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie. W trakcie rozmowy z dziećmi funkcjonariuszka mówiła o bezpieczeństwie w miejscu zamieszkania, na drogach ale przede wszystkim w miejscu wypoczynku i podczas zimowych zabaw na śniegu.

Prowadząca spotkanie przestrzegała głównie przed nierozważnym używaniem sanek, mówiła, jakie zagrożenie niesie za sobą zjeżdżanie z górek usytuowanych przy zbiornikach wodnych, lasach czy w pobliżu ulic. Omówione też zostały zagrożenia wynikające z zaczepiania sanek do pojazdów mechanicznych. Także zabawa w śnieżki może okazać się niebezpieczna, gdy śnieżna kulka zrobiona z zabrudzonego szkłem bądź kamieniami śniegu trafi kogoś w oczy.

Podczas spotkania omówione zostały również zagrożenia mogące wystąpić w czasie korzystania z Internetu. Policjantka powiedziała dzieciom, w jaki sposób bezpiecznie surfować w sieci, jakich rzeczy nie należy robić, by nie łamać prawa.

Dzieci aktywnie brały udział w spotkaniu. Poprzez przykłady i opisy sytuacji, w których mogą czuć się zagrożone uczyły się prawidłowego reagowania na to, co może ich spotkać w czasie pobytu w domu czy na placu zabaw. Funkcjonariuszka przypominała także młodym mieszkańcom powiatu o obowiązku noszenia odblasków po zmroku poza obszarem zabudowanym.