Widoczni mali i duzi - "Razem Bezpieczniej" - KPP Jarocin

"Razem Bezpieczniej"

Widoczni mali i duzi

Do noszenia elementów odblaskowych można zachęcać na wiele sposobów. Tym razem policjanci z Jarocina, wspólnie z kapelanem Policji, przekonywali do zadbania o własne bezpieczeństwo dzieci i dorosłych zgromadzonych na roratach.

We wtorek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie pojawili się w kościele p.w. Św. Marcina by, po zakończonych roratach, wręczyć dzieciom i dorosłym elementy odblaskowe. Działania pod hasłem „Czuwaj nad sobą” przeprowadzone wspólnie z ks. Prałatem Dariuszem Matusiakiem, który ufundował odblaski, miały na celu podniesienie bezpieczeństwa pieszych, poprzez zwiększenie ich widoczności. Roraty odbywają się w godzinach wieczornych, a więc wtedy, kiedy na dworze jest już ciemno.

    Spotkanie podczas nabożeństwa rorat, było doskonałą okazją do krótkiej rozmowy o poprawie naszego bezpieczeństwa. Mundurowi przypomnieli dzieciom i wszystkim dorosłym zgromadzonym w kościele, że noszenie elementów odblaskowych jest nie tylko obowiązkiem, ale też zwiększeniem ich bezpieczeństwa, co znacznie zmniejsza ryzyko stania się uczestnikiem zdarzenia drogowego. Policjanci namawiali do korzystania z odblasków nie tylko w terenie niezabudowanym, ale także w miejscach, gdzie są chodniki i oświetlenie, ponieważ deszczowa i mglista aura nawet w takich miejscach niesie ryzyko, że możemy pozostać niezauważeni przez kierowców.

     Policjanci nie zapomnieli też o swoim kapelanie, który już na początku spotkania otrzymał od mundurowych specjalnie przygotowaną na ta okazję kamizelkę odblaskową z napisem Kapelan Policji.