Z gimnazjalistami o dopalaczach - Narkotyki nowe zagrożenie - KPP Jarocin

Narkotyki nowe zagrożenie

Z gimnazjalistami o dopalaczach

kopia_r2

 

     Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie, zajmujący się problematyką dopalaczy, spotkali się z gimnazjalistami, żeby porozmawiać o zagrożeniach, jakie niosą ze sobą tego rodzaju używki. Uczniowie dowiedzieli się, czym są dopalacze i co może grozić za zażywanie i posiadanie środków psychoaktywnych.

 

 

     Od początku roku szkolnego policjanci z Jarocina organizują spotkania z młodzieżą, w trakcie których koncentrują uwagę uczniów na zagadnieniu dotyczącym narkotyków i dopalaczy. W ostatnich dniach mundurowi spotkali się z uczniami gimnazjum w Golinie oraz Rusku. W spotkaniu udział wzięły także przedstawicielki Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Jarocinie.

    Policjanci skupiają przede wszystkim na tematyce dotyczącej uzależnień od różnego rodzaju środków odurzających. Młodzież dowiaduje się, czym są dopalacze i co może grozić za zażywanie i posiadanie środków. Podczas spotkań funkcjonariusze korzystają, ze specjalnie przygotowanych w celach edukacyjnych, spotów informacyjnych. Podczas prelekcji przytaczane były także przykłady zachowań osób będących pod wpływem dopalaczy. Te realistyczne, często tragiczne w skutkach, przykłady irracjonalnych i agresywnych zachowań mocno pobudziły wyobraźnię słuchaczy, którzy nie zdawali sobie prawy z tak degeneracyjnego wpływu dopalaczy na świadomość ludzką.

     Podczas swojego wykładu, prelegentki z Sanepidu, pokazały w przygotowanej specjalnie na to spotkanie prezentacji, jak niszczący wpływ na organizm ludzki mają substancje chemiczne, w tym narkotyki i dopalacze. Panie przedstawiły także dane statystyczne pokazujące, w jak dużym tempie rośnie liczba zatruć środkami syntetycznymi, uświadamiając jednocześnie młodzież, że często pierwszy kontakt z dopalaczami jest tym ostatnim. Ostatnim, gdyż kończy się śmiercią zażywającego.

   Dopalacze to problem, który dotyka całe społeczeństwo. Dlatego policjanci wraz z pracownikami Sanepidu w najbliższym czasie przeprowadzą kolejne spotkania z uczniami szkół gimnazjalnych i średnich. Jedno ze spotkań poświęconych tej problematyce skierowane będzie także do pedagogów szkolnych oraz nauczycieli.

r2
r3