Dopalacze niszczą życie - inauguracja programu - Narkotyki nowe zagrożenie - KPP Jarocin

Narkotyki nowe zagrożenie

Dopalacze niszczą życie - inauguracja programu

kopia_3

 

      W piątek, 4 września odbyła się inauguracja nowego programu profilaktycznego prowadzonego przez wielkopolską Policję – „Dopalacze niszczą życie”. Podczas inauguracji odbyła się premiera filmu przygotowanego przez ostrowską grupę PaT pod tytułem „Dopalacze niszczą życie"

 

 

Jarocińska inauguracja programu odbyła się 4 września o godz. 08.00 i 10.00 w Jarocińskim Ośrodku Kultury. Zaproszeni do uczestnictwa uczniowie jarocińskich szkół średnich oraz gimnazjum zostali przywitani przez Zastępc1)ę Komendanta powiatowego policji w Jarocinie podinsp. Andrzeja Borutę.

Na początku spotkania w JOK-u uczestnicy programu obejrzeli prezentację przygotowaną przez przedstawicielki Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Jarocinie. Panie Sławomira Gromadzińską i Kubiak, omówiły czym są dopalacze oraz jaki skutek wywołuje ich zażywanie. Panie przypomniały, że w ostatnim czasie na terenie kraju miał miejsce wzrost negatywnych zdarzeń będących skutkiem zażywania dopalaczy. Przeprowadzone analizy i diagnozy wskazują, że dopalacze i narkotyki to obecnie jedne z najpoważniejszych zagrożeń wymagających podjęcia zdecydowanych działań profilaktycznych.

Z wystąpienia przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie młodzież dowiedziała się o skutkach prawnych posiadania, udzielania oraz rozpowszechniania narkotyków i substancji psychotropowych w tym dopalaczy.

Kolejnym, inauguracyjnym elementem programu była projekcja filmu przygotowanego przez ostrowską grupę PaT „Uzależnieni od teatru" pod tytułem „Dopalacze niszczą życie". Film ten pokazuje, jak zmienia się życie młodych ludzi, którzy zaczynają zażywać dopalacze, i doi jakich tragedii prowadzi kontakt z tymi substancjami.

Adresatami programu są uczniowie szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, podopieczni świetlic socjoterapeutycznych, rodzice uczniów, pedagodzy, psychologowie, pracownicy służb zdrowia, a także mieszkańcy województwa wielkopolskiego.

Program ma na celu przekazanie wiedzy na temat konsekwencji zdrowotnych, psychologicznych, neurologicznych, społecznych i prawnych zażywania substancji zastępczych i środków odurzających oraz wskazanie sposobów zapobiegania istniejącym zagrożeniom.

W tym samym dniu spotkania w ramach programu odbyły się także w kilku gimnazjach na terenie powiatu jarocińskiego. Łącznie w jego inauguracji udział wzięło ponad 1200 uczniów. Kolejne spotkania z młodzieżą odbędą się w najbliższych tygodniach.  
24
37
32
20
1