Szkoda Ciebie na takie patoklimaty - Narkotyki nowe zagrożenie - KPP Jarocin

Narkotyki nowe zagrożenie

Szkoda Ciebie na takie patoklimaty

Profilaktyk i dzielnicowy z jarocińskiej komendy spotkali się wczoraj z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 w Jarocinie. Spotkanie odbyło się w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Podstawowym tematem były zagadnienia związane z zażywaniem narkotyków i dopalaczy.

O tym, jak bardzo negatywny wpływ na życie i zdrowie młodych ludzi mają uzależnienia, że dopalacze zabijają przypomnieli wczoraj uczniom ze Szkoly Podstawowej nr 3 w Jarocinie policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. Funkcjonariusze przeprowadzili spotkanie profilaktyczne z uczniami tej placówki w ramach kampanii pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, której hasło przewodnie brzmi „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”!

Funkcjonariusze przedstawili uczestnikom spot, który jest jednym z głównych elementów kampanii. Omówili negatywny wpływ środków odurzających nie tylko na zdrowie, ale także na funkcjonowanie w społeczeństwie. Omówiony łańcuch zdarzeń przedstawił losy młodych ludzi od pierwszego sięgnięcia po narkotyki, do momentu całkowitego wykluczenia i uzależnienia od środków psychoaktywnych. Podczas spotkania omówione zostały też konsekwencje prawne związane z odpowiedzialnością nieletniego w związku z posiadaniem bądź zażywaniem środków odurzających.

Podczas prelekcji policjantka poruszyła także tematykę przestępstw z nienawiści, które mogą mieć różnorodną formę i często popełniane są przez młodych ludzi. Najczęściej do tego typu przestępstw dochodzi na terenach szkół oraz w przestrzeni internetowej.