Odblaski dla najmłodszych - Bezpieczna Szkoła - gimnazjum - KPP Jarocin

Bezpieczna Szkoła - gimnazjum

Odblaski dla najmłodszych

ja0

 

     Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie spotkali się z  uczniami klas II Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie.  W ramach akcji „Odblask ratuje życie” mundurowi przypomnieli dzieciom o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa na drodze oraz podczas zabawy. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od policjantów elementy odblaskowe.

 

 

       Komenda Powiatowa Policji w Jarocinie wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Kaliszu  od początku roku szkolnego prowadzi w szkołach i przedszkolach akcję „Odblask ratuje życie”. Tym razem mundurowi, na zaproszenie uczniów, gościli w klasach II Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie.

      Podczas spotkań policjantka przypomniała dzieciom, jak zachować się na drodze. Zwrócili uwagę na potrzebę noszenia elementów odblaskowych na ubraniu, szczególnie od zmierzchu do świtu poza obszarem zabudowanym. Najmłodsi usłyszeli, że nawet mały element odblaskowy noszony przez pieszego jest widziany przez innych uczestników ruchu i może zapobiec wypadkowi.
        
     Innym poruszanym przez funkcjonariuszkę tematem było zapinanie pasów bezpieczeństwa. W czasie zderzenia z innym samochodem siły oddziałujące na osobę są tak duże, że nie jest ona w stanie się przytrzymać. Policjanci namawiali także, by to właśnie dzieci przypominały rodzicom o zapinaniu pasów bezpieczeństwa.

     Nie zabrakło także przestróg, jak należy się zachować gdy dziecko się zagubi, że nie wolno otwierać nikomu drzwi gdy są same w domu oraz na jaki nr telefonu dzwonić, gdy potrzebna jest pomoc. W tym celu funkcjonariuszka odegrała z uczniami także scenki, w których dzieci miały wezwać telefonicznie pomoc jednej ze służb. Ćwiczenie to miało na celu utrwalenie znajomości numerów alarmowych oraz pokazanie, jakie dane w takich przypadkach należy podać naszemu rozmówcy. Jak się okazało, dzieci  świetnie sobie poradziły w symulacjach a znajomość numerów nie stanowi dla nich żadnego problemu.

     Na zakończenie spotkania policjantka przypomniała małym słuchaczom, że policjant jest także po to by, gdy znajdą się w potrzebie, służyć im pomocą.  Na pożegnanie dzieciom wręczono odblaskowe zawieszki ufundowane przez WORD Kalisz. 

ja1
ja4
ja5
ja2
ja3