Bezpieczny powrót do szkoły - Bezpieczna Szkoła - gimnazjum - KPP Jarocin

Bezpieczna Szkoła - gimnazjum

Bezpieczny powrót do szkoły

kopia_zn1

 

    Jarocińscy policjanci już tydzień przed rozpoczęciem roku szkolnego rozpoczęli pierwsze działania poprzedzające ogólnopolską akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. Policjanci Zespołu Ruchu Drogowego sprawdzali oznakowania pionowe i poziome w rejonie szkół całego powiatu jarocińskiego by jak najlepiej zadbać o bezpieczeństwo dzieci rozpoczynających 1 września naukę w szkołach.

 

 

    W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży,  policjanci  jarocińskiej drogówki przeprowadzili działania polegające na sprawdzeniu  oznakowania dróg, przejść dla pieszych oraz poprawności umieszczenia tablic informacyjnych wskazujących, że przejście dla pieszych jest szczególnie uczęszczane przez dzieci – czyli popularnej Agatki. Mundurowi sprawdzali również, czy znaki nie zostały uszkodzone bądź nie są zasłonięte przez znajdującą się w pobliżu roślinność.


    Innym ważnym elementem podlegającym przeglądowi były barierki ochronne znajdujące się przy chodnikach wzdłuż szkoły oraz szkolnych parkingach.

   Działania zostały przeprowadzone w rejonie wszystkich szkół i placówek oświatowych na terenie powiatu jarocińskiego. Policjanci nie ujawnili żadnych nieprawidłowości, co wskazuje na to, że bezpośrednie okolice szkół zostały w odpowiedni sposób przygotowane na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

  Jednak kontrola zabezpieczeń oraz oznakowań to tylko część z działań, jakie w najbliższych dniach prowadzić będą mundurowi. Policjanci będą też czuwać nad bezpieczeństwem na drogach powiatu jarocińskiego.

  Już od 2 września w szkołach rozpoczną się także działania edukacyjne, polegające na spotkaniach z dziećmi i młodzieżą. Podczas spotkań policjanci będą uczyć najmłodszych bezpieczeństwa na drodze, w szkole oraz w domu. Prelekcje wśród starszych uczniów będą ukierunkowane także na profilaktykę w zakresie dopalaczy oraz przemocy w szkole.
zn2
zn1