Bezpieczna Szkoła - gimnazjum

Policjanci uczyli bezpiecznych zachowań uczniów z gminy Jaraczewo

woj4

 

     Dzięki wspólnej akcji Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie i Urzędu Gminy w Jaraczewie, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum otrzymali odblaski, dzięki którym będą lepiej widoczni po zmroku. Tym razem policjanci spotkali się z uczniami szkól w Goli i Wojciechowie.

 

 
 

     Zorganizowane spotkania miały uświadomić najmłodszym mieszkańcom gminy Jaraczewo, jak wielkim zagrożeniem na drogach są piesi, którzy nie posiadają odblasków w widocznym miejscu. Na spotkaniu z uczniami policjantka omówiła zagadnienia dotyczące bezpiecznych zachowań w drodze do szkoły, na podwórku, w kontaktach z nieznajomymi.

Policjantka sprawdziła także wśród uczniów znajomość numerów telefonów alarmowych. Udzielenie prawidłowych odpowiedzi nie sprawiło dzieciom najmniejszego problemu.

    Na zakończenie każdego spotkania policjantka przypominała również podstawowe zasady bezpieczeństwa, które należy zachować w związku ze zbliżającą się zima i nadchodzącymi feriami. Przypomniała, że nie wolno jeździć na sankach ciągniętych za pojazdami mechanicznymi oraz, że kulig należy organizować tylko na drogach polnych i leśnych. Ostrzegała też dzieci i młodzież przed nierozważną zabawą w śnieżki. Tłumaczyła uczniom, że nigdy nie wiadomo co może znajdować się w śnieżce a trafienie taką kulką z zawartością np. kamienia czy szkła w inną osobę może skończyć się tragicznie.

    Organizatorami akcji "Odblask ratuje życie" była Komenda Powiatowa Policji w Jarocinie oraz Urząd Gminy w Jaraczewie, który ufundował dla wszystkich uczniów szkół na terenie gminy odblaski.

woj2
woj1
woj3
gola1
gola2